Війна на Донбасі
Намагаються оточити: які шанси в росіян зайти в Курахове
144 "хороших росіянина" за день на Покровському напрямку: яка ситуація на фронті
Сили безпілотних систем відбивають масований наступ росіян поблизу Рівнополя: потужне відео
Бахмут, Авдіївка та Харківщина: боєць розповів про особливості напрямків, де була 3 ОШБр
Росіяни покладаються на бронетехніку зі сховищ, проте надовго її не вистачить, – ISW
Чому потрібно утримати Курахове: Світан розібрав наслідки втрати міста
Підступна тактика: як росіяни намагаються просуватись у Кураховому
Залізниця стала у пригоді: Світан оцінив загрози для Запорізького напрямку
Росіяни змінили тактику перекидання сил і техніки через Маріуполь
Окупанти рухаються на Сході, а ЗСУ на Курщині: огляд фронту від ISW
Окупанти просунулися біля 7 населених пунктів: карта DeepState
Літня кампанія Кремля провалена, – Світан спрогнозував розвиток боїв взимку
Росіяни просунулися на двох напрямках, – Deep State
З 2014 року східна частина України перебуває під окупацією Росії. Внаслідок провокацій Росії на території окупованих Донеччини та Луганщини утворилися самопроголошені та невизнані сепаратистські республіки, керівництво яких підпорядковане Росії.
Уже 8 років Україна намагається повернути окуповані території, тим часом війна на Донбасі, яку розв’язала країна-агресор, продовжується. З 17 лютого 2022 року російські бойовики активізувалися та проводять обстріли на території Сходу, видаючи їх за злочини ЗСУ.
Війна в Україні - останні новини
На початку лютого ЗМІ західних країн почали повідомляти про те, що Росія нібито планує повномасштабне вторгнення на територію України. За свідченнями іноземних ЗМІ, повномасштабна війна в Україні мала початися 16 лютого 2022 року.
Та в той день вторгнення не відбулося. Активізувалися російські сили наступного дня, порушивши режим тиші кілька десятків разів. Того ж дня почали відбуватися перші провокації, якими Росія намагається дискредитувати Україну:
-
Обстріл дитячого садка в Станиці Луганській,
-
Запуск снаряда у будинок у Станиці Луганській,
-
Обстріл школи на Луганщині.
У кожному злочині, який скоюють російські окупанти, влада Росії безуспішно намагається звинуватити українські сили. За словами представників Росії, повномасштабна війна планується нібито саме Україною.
Станом на 21 лютого кількість провокацій з боку російських окупантів зросла до кількох десятків, а обстріли (із залученням забороненої мінськими угодами крупнокаліберної зброї) лунали на Сході тисячі разів.
Реакція інших країн на війну
Хоч західні країни та ЗМІ повідомляють про значне погрішення ситуації та ймовірне вторгнення Росії, не такими невтішними є новини України - війна на Сході продовжується, та ЗСУ тримають позиції та не реагують на провокації ворога.
Про підтримку українських військових заявили вже понад 30 країн. Країни-союзники готові надавати Україні:
-
Військову,
-
Практичну,
-
Політичну,
-
Та декларативну підтримку.
Про готовність допомагати заявили і в НАТО. При цьому в організації додали, що війська на територію країни вводити не будуть. Те саме заявив і президент США Джозеф Байден - натомість США надсилає Україні збройну підтримку.
Країни світу також заявили про введення жорстких санкцій проти Росії. Низка санкцій проти російської влади діє ще з 2015 року.
У цей непростий час варто пам’ятати - Росія намагається розділити українців та захопити якомога більше територій. Не треба піддаватися паніці та реагувати на провокації російських окупантів - українські військові вже 8 років захищають наш спокій та тримають все під контролем.