Уперше за майже десять років існування сховища його працівники не завозять сюди зерно, а вивозять його. Роблять це через війну у Сирії.

У мирні часи в сирійському Алеппо базувався Міжнародний центр сільськогосподарських досліджень ICARDA. Сьогодні він переїхав до Марокко і Лівану та потребує відновлення своєї колекції.

Ми витягуємо їх, щоб виростити новий урожай. Цінність зернин у тому, що завдяки схрещенню і розмноженню ми отримаємо матеріал, який буде стійким до посухи, спеки і захворювань,
— пояснив директор центру ICARDA Махмуд ель-Солх.

38 тисяч ретельно запакованих зразків пшениці, ячменю, сочевиці та нуту везуть у нові центри ICARDA. Серед того, що везуть, є зовсім рідкісне насіння із стародавніх урожаїв Близького Сходу та Африки. Це — мала частина того, що Сирія колись відправила на зберігання у Всесвітнє сховище насіння.

Оновлена колекція зерна допоможе відновити діяльність центру, адже щороку звідти постачають фермерам та партнерам до 25 тисяч зразків зерна. Його вже доставили за місцем призначення, і видається, що цього року діяльність буде вдалою.

Автор — Оля Липинська.

Читайте також: Нобелівська премія з економіки дістанеться досліднику бідності