Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Встановлено, що внаслідок недбалого ставлення колишніх високопосадовців Міністерства оборони України з 2000 року по теперішній час у ДП "Спеціалізований морський порт "Октябрськ"" (Миколаївська область) без належного обліку, охорони та режиму зберігалося 50 мільйонів набоїв калібру 7,62, які за договором комісії з державною компанією "Укрспецекспорт" призначалися для реалізації в одну із африканських країн, однак, у зв’язку з накладенням ембарго на експорт, реалізовані не були", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Прокуратура почала слідство щодо командирів окремих військових частин Нацгвардії

Як з’ясувалося у ході перевірки, після цього службові особи Міністерства оборони України не вжили необхідних заходів щодо повернення цього державного майна власнику, а всі обліково-звітні документи, що могли свідчити про приналежність боєприпасів до оборонного відомства, були знищені, а самі набої зняті з обліку.

Під час перевірки зафіксовано наявність лише половини набоїв з їх первинної кількості. Будь-які дані про місцезнаходження решти відсутні. Тим самим державі спричинені збитки на суму близько 16 млн грн.

Крім того на відкритих майданчиках цього ж морського порту було виявлено ще понад 14 тисяч необлікованих ящиків набоїв різного калібру, які надійшли з військових частин Міністерства оборони України у 1992 році, не були реалізовані та за 22 роки зберігання у непристосованих умовах виявилися суттєво пошкодженими.

За вказаним фактом Головною військовою прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення.