Обстріли у Донецькій області

– РФ відмовилась від широкомасштабних наступів, але продовжувати активні диверсійні операції з метою провокації та розширення контролю. Широкине – це якраз той стратегічний об'єкт, який дає можливість контрнаступу на Маріуполь або весь Південь аж до Криму.

Механізму контролю припинення вогню і демілітаризації немає.

– Якщо йдуть реальні обстріли, а тим більше наступи ЗСУ та спеціальні підрозділи мають давати відсіч, тому що це нова ескалація. Ми повинні захищати правомірно: і з точки зору закону, і з точки зору домовленостей.

Об'єктивність ОБСЄ

– Місія ОБСЄ має надзвичайно обмежені функції. За кількісним складом вона не має можливості контролювати більше 600 кілометрів. В них немає надзвичайно потужних засобів технічного контролю.

Зрозуміло, що там є російські розвідники, які отримують інформацію, але системно вплинути на всю місію не мають підстав.

Ліквідація Мозгового

– Є велика вірогідність, що одна із спеціальних груп, яка працює в тилу, не представники російського спецназу, якраз і провели цю операцію. Це наші союзники, але вони не підконтрольні ЗСУ.

Є харківська група – це зібралися представники дуже досвідчених спеціальних підрозділів, які раніше служили.

За кримінальним кодексом, є таке положення, як крайня необхідність – це коли ми захищаємо великі інтереси, це може бути незаконно, але ми їх застосовуємо для великої мети. Тому в даний момент, самодіяльність може бути, тим більше на території, яка окупована.