Попри теракт у Лондоні, Британія не буде підвищувати рівень терористичної загрози з "серйозного" до "критичного". Про це заявила прем'єрка країни Тереза Мей – після засідання комітету із надзвичайних ситуацій.

Вибух пролунав сьогодні вранці на станції метро Parsons Green. В одному з вагонів поїзда спрацювала бомба. Серед пасажирів почалася паніка.

Я слухав музику, коли раптом почув крики. Я обернувся, побачив вогонь та дим. Хтось кричав, що в салоні був нападник з ножем. В цей час поїзд якраз під'їхав на станцію і зупинився. Відкрились двері і люди з криком кинулись до виходу. Виникла сильна тиснява,
– розповів очевидець Люк Волмсі.

На місце події одразу ж прибули поліція та швидка, станцію метро перекрили й оточили. Поліція заявила – це теракт. Спрацював саморобний вибуховий пристрій, який був у пакеті. Невідомі залишили його в задній частині потяга - біля дверей вагона. Зараз сили безпеки намагаються упіймати терористів та не допустити подібних атак у майбутньому.

Читайте також: Теракт у метро Лондона: поліція назвала походження бомби

Контртерористичний підрозділ проводить розслідування. У ньому задіяні сотні детективів - вони спілкуються зі свідками. Крім того, через напад, у системі громадського транспорту посилено присутність поліції,
– сказав заступник голови поліції Лондона Марк Роулі.

Слідчі з'ясували, що бомбою хотіли вбити велику кількість людей, бо на вибухівці був таймер. Утім план терористів не здійснився – відбувся спалах, а не детонація. Зараз влада Лондона закликає мешканців міста не панікувати та зберігати спокій.

Важливо бути пильними, але не панікувати. Це – безпечне глобальне місто і цим ми завдячуємо фантастичним зусиллям поліції та сил безпеки,
– заявив мер Лондона Садік Хан.

Водночас роботу лондонської поліції розкритикував Президент США Дональд Трамп. У своєму "Твіттері" він написав, що правоохоронці мали б діяти жорсткіше.