Спортивний універсал Golf R Variant

Спортивний універсал Golf R Variant від Volkswagen отримав такі ж косметичні і технічні нововведеня, як і однойменний заряджений хетчбек. Зокрема – унікальний синій колір, оригінальні 18-ти, а за доплату і 19-дюймові колісні диски, чотири патрубки вихлопної системи і промовисті шильдики R.

Під капотом – бензиновий турбодвигун 2.0 TSI з віддачею 300 к.с. і 380 Н·м. Працює він у тандемі з 6-ступінчатим "роботом" DSG. Також авто обладнали повним приводом та переналаштованою підвіскою, яку до того ж занизили на 20 мм.

З нуля до сотні такий Golf розганяється за 5,1 с, а "максималка" обмежена на позначці 250. При цьому заявлені витрати пального у комбінованому циклі – лише 7 літрів на 100 кілометрів.

У продажу Volkswagen Golf R Variant з'явиться навесні 2015 року. Орієнтовна ціна – 40 тисяч євро.

"Розумні" фари майбутнього

Mercedes анонсував нове покоління фірмових "розумних" фар – Multibeam LED. Це багатопроменева світлодіодна оптика, яка зараз складається з 24 незалежних світлодіодів.

Нові фари отримали 84 світлодіоди. Дальність освітлення зросла з 485 до 600 м. До системи освітлення входить спеціальна камера. З її допомогою комп'ютер може виявити попутне чи зустрічне авто і вимкнути окремі секції, щоб не засліпити водія. При цьому решта діодів продовжить працювати на повну потужність. Таким чином фари забезпечують максимальне освітлення дороги, а на місці іншого автомобіля створюють пляму.

Система отримує дані з навігатора і заздалегідь знає про повороти, підйоми та спуски. Це дозволяє миттєво адаптувати освітлення до нових дорожніх умов.

За словами мерседесівців, світлотехніка наступного покоління дебютує в 2015 році на одній з моделей бренду.