Свій ролик лідер держави розпочав з коментування страшної атаки по Одесі в ніч на 2 березня. Він висловив співчуття рідним загиблих і подякував ДСНС за їхню роботу.

Дивіться також Завтра мало б виповнитися 3 роки: в Одесі внаслідок атаки "Шахедами" загинула дитина

У таких атаках саме "Шахедами" жодного військового сенсу немає і бути не може. Це терор, який має на меті виключно знищення життів, виключно залякування людей. Світ знає, що можна протиставити терору. Світ має достатньо систем ППО, систем захисту від "Шахедів" і ракет. І затягування з постачанням зброї для України, ППО для захисту наших людей призводить, на жаль, до таких втрат, до того, що перелік дітей, чиї життя забирає Росія, постійно зростає,
– наголосив він.

Президент підкреслив, що багатоповерхівка, в яку влучив російський дрон, була звичайним житловим будинком. І стала одним із багатьох будинків, які зруйнувала Росія.

На жаль, загинуло і двоє дітей – чотиримісячне немовля Тимофій і дворічний хлопчик Марк.

"Україна не просила нічого більше, ніж треба, щоб захистити життя. А коли життя втрачаються, а в партнерів просто внутрішні політичні ігри чи суперечки, які обмежують наш захист, це неможливо зрозуміти. Із цим неможливо погодитись. І буде неможливо забути – світ пам'ятатиме це", – жорстко висловився Зеленський.

За його словами, у Москві визнають тільки силу. Саме тому має бути більше сили та єдності – як у світі загалом, так і в Україні. "Російський терор повинен програти. Це принципово", – сказав він.

Також президент розповів про те, що має мотивувати українців воювати на фронті та боротися за незалежність у тилу, допомагаючи ЗСУ. Він звернув увагу на важливий момент: героїв потрібно поважати реально, а не тільки вдавати повагу.

Якщо комусь ще не вистачає мотивації, "Шахеди" щоночі – це мотивація. Російські ракети, російське зло. Кожна наша втрата. Кожен наш воїн, який віддав своє життя заради незалежності України. Чітке розуміння ворога і реальна, не удавана повага до наших героїв – усе це мотивація битись. Знищувати окупантів. І працювати заради нашої держави і людей. Заради зміцнення України,
– сказав Зеленський.

За його словами, "кожен, хто працює на державу, повинен бути в державі, за державу, дбати про державу". Причому дбати про спільні інтереси, а не про особисті.

"Особисті інтереси – після війни. Зараз усі мають підтримувати оборону, дбати про людей, про збереження життя. Кожен щодня має щось додавати Україні – нашій спільній силі", – пояснив Зеленський.

Далі президент розповів про діяльність Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

Щодня я в комунікації з партнерами, щоб ми могли отримати саме те, що необхідно. Щодня – доповіді військових. Щодня Головком та командувачі на фронті, саме там, де потрібно. У Головкома – карт-бланш на кадрові зміни в армії, в штабах – будь-які,
– сказав лідер держави.

Він пояснив, чого очікує від командування: всі українські командири мають знати фронт і відчувати реальні потреби воїнів. Вони "мають реально бути із солдатами, сержантами. Бути такими, якими потрібно, щоб досягати українських цілей".

Також президент повідомив: на початку тижня чекає детальну доповідь Сирського, коли той повернеться з фронту. І конкретні пропозиції від головкома щодо подальших змін і дій.

Сила потрібна, і від усіх. Треба виграти цю битву. Битву проти зла і також проти зневіри, на яку Путін дуже розраховує. Треба захистити Україну і життя. І ми можемо це зробити,
– підсумував Зеленський.

Наостанок він сказав, що готують нові перемовини з партнерами заради зброї, і подякував усім, хто б'ється на фронті, захищає небо і працює в оборонці.