Вперше за більше, ніж 60 років існування Міжнародного валютного фонду, його очолила жінка. Основним завданням для нового директора-розпорядника МВФ стане вирішення боргової кризи у Європі, яка загрожує світовій економіці.

“Найбільший виклик для Лагард - спробувати відновити репутацію установи після скандалу зі Стросс-Каном. Ну і звісно є міжнародні питання, які вимагають вирішення - це Греція, а також європейські боргові проблеми”, - каже головний економіст Facts and Opinion Economics Роберт Бруска.

Лагард - 55 років. Вона тривалий час працювала юристом у великій міжнародній фірмі. З 2005-го року була міністром зовнішньої торгівлі Франції, у 2007-му стала очільником французького міністерства економіки, фінансів та промисловості.

Експерти стверджують, що обрання Крістін Лагард головою МВФ не стало сюрпризом. Адже згідно з традицією, очільником цієї фінустанови завжди був європеєць, а головним у Світовому Банку, відповідно, був американець. Спроба кількох країн піти проти традицій і запропонувати на пост директора-розпорядника Фонду мексиканця Агустіна Карстенса успіхом не увінчалась.