База "Торнадо"

Варченко: ситуація, яка була вчора і сьогодні, з непокорою законодавству України спецпідрозділом "Торнадо", вичерпана. Вони виконуватимуть законодавство України і притягнення до відповідальності осіб, які скоїли злочини, відбудеться.

– Суть полягає у тому, що на сьогодні внаслідок кримінальних впроваджень, які були відкриті ще в березні, провійськова прокуратура має конкретні докази і висунула конкретні звинувачення щодо окремих осіб, які були в керівництві і в особовому складі міліцейського спецпідрозділу "Торнадо".

Цукур: конфлікту із МВС у нас не було. Цей конфлікт просто роздутий для певних причин, котрі нам поки що не відомі. Ми, звісно, вдячні Авакову лише за те, що він не почав слухати місцевих генералів, а надіслав комісію з Києва, котра адекватно оцінить всі факти того, чим ми займались.

Всі заяви військового прокурора Матіоса – це маячня.

Злочини "Торнадо"

Варченко: там набагато більше статей. Там крім зґвалтувань – статті, пов'язані із перевищенням службових повноважень, із насильством та із вбивством. Звинувачення надто серйозні для того, щоби політизувати їх чи спробувати ввести їх в площину певних особистих стосунків.

Я сподіваюсь, що абсолютна більшість бійців "Торнадо" долучаться до справи, якщо вони мають чим допомогти слідству.

Чи били затриманих бійців?

Варченко: якщо були перевищені службові повноваження та засоби впливу проти бійців "Торнадо" – ті, хто винен – будуть відповідати за це. Садистів ми не хочемо тримати у правоохоронній системі.

Але жорсткість, не жорстокість, яка застосовується у таких справах – часто виправдана.

Цукур: при затриманні було жорстоке побиття бійців "Торнадо". Тому, на сьогоднішній день, ми так само написали заяву. Слідство проходило односторонньо, ніхто не слухав нашої думки.

Варченко: ніякі заслуги перед Батьківщиною не дозволяють правоохоронцеві бути насильником, ґвалтівником і вбивцею.

Більше – дивіться у відеосюжеті.