ЗСУ перевищує бойовий потенціал 25 країн: хто може пхати палиці в колеса на шляху до Альянсу
Україна є цікавою Північноатлантичному Альянсу, оскільки сьогодні є головним фактором безпеки всього світу. Крім того, Сухопутні війська ЗСУ перевищують бойовий потенціал 25 країн НАТО, що розташовані в Європі.
Тобто сумарно європейські країни Альянсу не мають таких боєздатних Сухопутних сил, як має одна Україна. Про це 24 каналу розповів голова ГО "Україна в НАТО" та член Атлантичної ради Юрій Романюк.
Важливо Україна занадто велика й важлива, щоб легко вступити в НАТО: які перспективи інтеграції
Хто може бути проти нашого вступу до Альянсу
Утім, є низка європейських політиків, які можуть бути проти вступу України в НАТО. Наприклад, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який відомий своїми проросійськими настроями. Крім того, ми не знаємо, який уряд на момент нашого вступу буде в Греції або Італії.
Від цих країн можна потенційно гіпотетично очікувати, що вони намагатимуться ставити нам палиці в колеса,
– зазначив член Атлантичної ради.
Він наголосив, що для розв'язання цих питань є тривалий переговорний процес, а також нашому вступу сприятиме тиск Сполучених Штатів та Євросоюзу на ці країни.
Романюк розповів, які країни можуть бути проти вступу України в НАТО: дивіться відео
Хто ще може стати союзниками України
Наша держава може паралельно шукати союзників в оборонній сфері, оскільки статут НАТО цього не забороняє. Мовиться насамперед про союз з Британією, Польщею та країнами Балтії. Однак тут є кілька факторів, які від нас не залежать.
По-перше, США не дуже люблять "НАТО всередині НАТО",
– повідомив Романюк.
"90% політичного впливу в цій організації має США і без погодження з ними та знаходження компромісу з Білим домом цей процес буде дуже важко реалізувати", – констатував голова ГО "Україна в НАТО".
Другий фактор, який не залежить від нас, – у Британії змінився прем'єр-міністр,
– зауважив член Атлантичної ради.
На його думку, наша держава має враховувати, що на найближчих парламентських виборах уряд Британії може змінитися з консервативного на ліберальний. І яка в них буде позиція невідомо, можливо, їх і зовсім не цікавлять жодні союзи.
Крім того, ми ще взагалі не чули реакцію Польщі щодо цього. Отже, поки зарано про це говорити, але гіпотетично такий союз вигідний для нашої держави.
До теми У Зеленського відповіли, чи стане Угорщина на заваді українського вступу до НАТО
Заявка України на вступ до НАТО: що відомо
- Під час засідання РНБО 30 вересня було вирішено, що Україна подає термінову заявку на вступ до Північноатлантичного Альянсу. Про це розповів президент Володимир Зеленський.
- У США вважають, що процес вступу України в НАТО "потрібно розглядати в інший час". У Білому домі заявили, що наразі потрібно підтримувати нашу державу "на місці".
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що двері Альянсу відчинені для України. Але рішення мають ухвалити усі 30 країн-членів організації. А Канада та країни Балтії заявили про підтримку рішення нашої країни.