Про це 24 каналу розповіла політологиня та дослідниця Гарвардської школи Кеннеді Мар’яна Буджерин. За її словами, вступ України в НАТО не буде таким, як у тої ж Швеції чи Фінляндії. Ці держави все одно раніше, можна сказати, неофіційно входили до європейської безпекової системи.
До теми Виступ Столтенберга і заявка України – тісно пов'язані: коли можливе членство в НАТО
Україна занадто велика та важлива держава
Як наголошує Буджерин, Україна є занадто великою та важливою державою, щоб її так легко взяли в Альянс. Все через особливості розташування та геополітичну ситуацію.
Нам треба зрозуміти, що ця проблема не через те, що натівці погані. А Україна така особлива. ЇЇ геополітична позиція теж особлива. Тому й Україну так легко не беруть в Альянс,
– зазначила політологиня.
Вона нагадала, що для вступу в НАТО потрібно консенсус усіх представників Альянсу. В цьому випадку завжди знайдуться свої Орбани, які висунуть безліч аргументів, чому Україну не варто приймати. Це не означає, що Києву не вдасться домовитися. Але це процес. І він займе час.
"Наразі, мені здається, варто працювати з НАТО у двосторонньому порядку. Але сподіватися, що дуже швидке членство в НАТО вирішить безпекову проблему для України, мабуть, не варто", – наголосила Буджерин.
Буджерин про те, чи дійсно Україна швидко вступить в НАТО: дивіться відео
Україна подала заявку до НАТО за пришвидшеною процедурою
- 30 вересня після засідання РНБО Володимир Зеленський заявив, що Україна подає заявку в НАТО у пришвидшеному порядку.
- Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що двері Альянсу відчинені для України. Але рішення мають ухвалити усі 30 країн-членів НАТО.
- Деякі країни з НАТО вже підтримали заявку України. Серед них – країни Балтії.
- Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк зазначив, що перед подачею заявки були відповідні консультації з представниками НАТО.