Про це інформує BBC.

Читайте також: Ґвалтував і вбивав: на Дніпропетровщині судитимуть маніяка

46-річного злочинця затримали у місті Крей, що поруч з Парижем. Поліцейські арештували його брата і ще двох чоловіків. Редуан Фаїд з дитинства був прихильником фільмів про гангстерів. За його словами голлівудське кіно навчило його, як переховуватися від поліції.

Його затримали вперше у 1998 році за збройний напад. Однак двічі Фаїд втікав з в'язниці. Перша втеча відбулася у 2013 році: Фаїд взяв у заручники чотирьох охоронців та зруйнував за допомогою вибухівки кілька дверей у в'язниці.

Редуан Фаїд
Редуан Фаїд

Остання втеча сталася 1 липня 2018 року: Фаїд втік з в'язниці у передмісті Парижа. Йому допомагали троє озброєних чоловіків, які увірвалися у тюремну кімнату для відвідувачів. Пізніше вони посадили Фаїда на гелікоптер, яким керував досвідчений інструктор. Згодом виявилося, що злочинці взяли його у заручники.

Втеча тривала лише кілька хвилин. Постраждалих не було. У момент втечі Фаїд відбував 25-річний термін за спробу пограбування, під час якого загинула жінка-поліцейський.

"Ми помістимо його у в'язницю суворого режиму, де за ним слідкуватимуть надзвичайно уважно", – наголосила міністр юстиції Ніколь Белубе під час затримання Фаїда.

Звільнення і втечі Редуана Фаїда:

– у 2009 році достроково звільнений з в'язниці. Він переконав правоохоронців у тому, що виправився;

– у 2013 році Фаїд втік з в'язниці використовуючи вибухівку, аби відкрити п'ять дверей у в'язниці, взявши у заручники наглядача, якого використовував у якості "живого щита";

– у 2017 році Фаїда засудили до 10 років позбавлення волі за втечу з в'язниці. Також він отримав 18 років за організацію пограбування у 2010 році;

– у 2018 році строк покарання збільшили до 25 років.