Причини страйку шахтарів

Волониць розповів, що першими страйкувати почали гірники із ДП "Волиньвугілля" та "Львіввугілля". За його словами, на цих підприємствах заробітна плата не виплачувалась вже протягом п'яти місяців.

Головна проблема в тому, що паливний комплекс розбалансований. Керівники не запропонували нічого конкретного. Прем'єр-міністр та Президент України проігнорували наше запрошення на з'їзд шахтарів, представники із Міністерства енергетики також. Саме тому шахтарі і залишилися в столиці,
– додав він.

Він також наголосив, що допоміжного фінансування гірники не отримують. Всі витрати взяли на себе профспілки та Незалежна профспілка гірників України, а "цибулю та сало" мітингувальники привезли з собою.

На цю заяву журналіст відзначив, що бачив гірників в нетверезому стані, а "в туалет вони ходили прямо під стіни Кабінету Міністрів".

Таку поведінку Волинець виправдовує тим, що у гірників – дуже складна професія.

Про заборгованість

Блогер зазначив, що затримок по зарплатах немає. Більше того Президент України своїм наказом збільшив фінансування на 400 мільйонів гривень, відповідна інформація розміщена і на сайті профспілки гірників.

Я бачив страйки шахтарів. Він мітингують до того, як їм дають гроші, а не після того,
– додав він.

У свою чергу Волинець відзначив, що виділені гроші до гірників так і не дійшли. І продовжив відстоювати твердження про затримки ще з жовтня місяця минулого року.

Демчишин VS Ахметов

Журналіст дивуються присутністю на страйку гірників, які працюють на приватних шахтах.

Вони не туди прийшли просити гроші. Їм треба йти до Ахметова,
– наголосив він.

У свою чергу, голова Незалежної профспілки гірників України заявив, що на чолі енергетичного блоку стоять некомпетентні люди, маючи на увазі діючого міністра палива та енергетики України – Володимира Демчишина.

В галузь призначили людей із цукеркового бізнесу та працівників "McDonald’s". Сьогодні на складах перебуває лише 500 тисяч тон вугілля, минулого року – було 4 мільйони тон. Досі Демчишин не видав наказ про підготовку до осінньо-зимового періоду, – зазначив він.

Журналіст погоджується, що шахтарі не винні. Але заявляє, що таким чином ДТЕК намагається "повалити Демчишина".

"Олігарх в умовах війни шантажує країну. Це ніж в спину", – додав він.