А вже через 12 днів на поле стадіону "Соккер Сіті" в Йоханнесбурзі вийдуть дві найсильніші національні збірні планети. Це буде вже 18 фінал Чемпіонатів Світу, на одному з Мундіалів - у 1950 році - долю титулу вирішив груповий турнір.

Середня результативність фіналів висока - майже чотири голи за матч. Цікаво, що зберегти свої ворота сухими у вирішальному матчі чемпіонату першими змогли німці аж на чотирнадцятому за ліком Мундіалі, в 1990-му.

Найпопулярнішими рахунками фіналів є 4-2 та 3-1. З таким результатом фінали Чемпіонатів Світу завершувались по три рази. Тричі командам для з'ясування переможця потрібен був додатковий час, а двічі фіналісти з'ясовували стосунки в серії післяматчевих пенальті. Востаннє - чотири роки тому в Німеччині.

Вирішальний поєдинок Південно-Африканського Мундіалю дасть відповідь на ще одне запитання - котрий із континентів носитиме неофіційне звання найфутбольнішого до 2014 року. Наразі між європейськими та південноамериканськими збірними - паритет. Вони вигравали Чемпіонат Світу по дев'ять разів.

Зазначимо, що починаючи із 62-го року представники Нового та Старого Світів тріумфують на Мундіалі по черзі. Цьогоріч черга Південної Америки. Однак хтозна, чи не настала пора ламати традиції. Тим паче, що африканці щиро вірять, що Чемпіонат Світу на Чорному континенті - чудова нагода для африканської збірної вперше втрутитись у боротьбу за трофей.