Загалом у світі курять близько мільярда трьохсот мільйонів людей. Щороку від недуг, пов’язаних з цією звичкою, помирають понад 5,5 мільйонів осіб.

"Дослідження довели, цигарки вбивають кожного другого курця. Крім того, курці в середньому на 10 років живуть менше. Дехто з курців втрачає до 20-30 років потенційного віку. Добрі новини у тому, що відмова від куріння, зокрема у середньому віці, знижує ці ризики на половину. А якщо, кинути курити ще у розквіті сил, то ця згубна звичка може взагалі не позначитися на здоров’ї", - каже науковець Сер Річард Пето.

90% випадків захворювань на рак легенів - це наслідки тютюнової залежності. Однак, найбільше смертей, як відомо стається внаслідок недуг серцево-судинної системи. І тут "чемпіони" - знову ж курці.

Але, як зробити так, аби рука сама не тягнулась за цигарками, запитаєте Ви? Аби контролювати себе, лікарі радять займатися йогою, бігом, глибоко дихати.

І хай не турбують вас стереотипи - курці, що залишають шкідливу звичку, в середньому набирають не більше 2-х кілограмів.

"Навіть найменша фізична активність знижує потяг до цигарок. Є й інший спосіб заспокоїтись - складіть руки разом, і почергово напружуйте, а потім розслаблюйте різні м’язи тіла - це так звані ізометричні вправи, коли руху, як такого не має. І відповідно, чим сильніші і триваліші фізичні навантаження, тим довший від них ефект", - каже професор медицини Адріан Тейлор.

Куріння не лише шкідлива для здоров’я, але й витратна справа. Уявіть, що ці кошти можна було б витратити на заняття у спортклубі, басейні. Або ж придбати давно омріяну річ. Тож порада одна - викиньте цигарки подалі і подбайте про себе..