Відтепер на 385 АЗК WOG по всій країні можна буде у будь-який час здати у спеціальний контейнер до 20 відпрацьованих пальчикових батарейок та акумуляторів від розмірів AAA до D, а також типу "крона", акумулятори від мобільних телефонів та ноутбуків, павербанки. А оскільки заправки WOG працюють у найвіддаленіших районах України, віддати батарейки для надійної переробки тепер зможуть навіть мешканці найменших сіл, для яких ця можливість раніше була суттєво обмежена.

Люди дуже часто забувають, що батарейки не можна кидати до сміттєвих баків. Адже одна батарейка – навіть найменша – здатна отруїти в середньому 16 кв.м ґрунту навколо себе. Сьогодні в Україні більшість сміттєвих звалищ – стихійні. Вони розташовані біля родючих земель та містять тисячі недбало викинутих батарейок. Токсичні речовини з цих "маленьких отруйників" забруднюють територію, проникають у ґрунтові води, а звідти в річки, з яких держава забирає питну воду.

Дуже прикро й те, що єдиний в Україні завод, який ставив експерименти з утилізації батарейок, закрив цей напрямок роботи через збитковість ще у 2018 році. Саме тому компанія WOG почала співпрацювати з рухом "Батарейки, здавайтеся!", який вже декілька років системно працює над проєктом з правильної утилізації відпрацьованих батарейок в Україні. Відтепер рух буде допомагати WOG з організацією переробки зібраних на АЗК батарейок у безпечний спосіб.

Перш ніж запустити проєкт, "Батарейки, здавайтеся!" провели дослідження аудиторії – поспілкувались з гостями заправок WOG і запитали, куди вони зараз здають свої батарейки. Виявилось, більшість людей просто їх викидають.

Щоб мотивувати українців змінити звички, контейнер на WOG вирішили зробити прозорим. Коли люди бачать напівзаповнений батарейками контейнер та усвідомлюють, що інші вже чинять відповідально, вони також готові приєднуватись.

Відтак, з контейнерів, розміщених на АЗК WOG, батарейки потраплятимуть на ліцензований склад підрядника та партнера проєкту ТОВ "Екологічні інвестиції", звідки по накопиченню партії у 20 тонн будуть відправлятися на переробку до заводу GreenWEEE в Румунії. На цьому заводі вони проходять спеціалізовану сортувальну лінію та діляться на 8 типів відповідно до хімічного складу. Сольові, алкалінові та цинк-карбонові батарейки переробляються безпосередньо на GreenWEEE, а решта батарейок – з вмістом кадмію, літію, ртуті тощо – відправляються на переробку до заводу Accurec в Німеччині. Таким чином 100% всієї маси батарейок повертається для подальшого використання у виробництві нових товарів та корисних речовин.

За рік на WOG планують зібрати близько трьох тонн батарейок. Їх утилізацію профінансує WOG спільно з брендами Panasonic, Duracell та GP, які продають батарейки в цій мережі та приєднались до ініціативи. При цьому, ціни на батарейки не виросли.

"В країну щорічно ввозиться понад 3 тис. тонн батарейок, які не переробляються в Україні й безконтрольно потрапляють на звалища та в природу. Саме тому ми вирішили налагодити відповідальну утилізацію цього типу відходів разом з "Батарейки, здавайтеся!". Сподіваємося, наші клієнти та колеги по ринку також підтримають філософію розумного споживання та збереження навколишнього середовища. Адже разом ми зможемо набагато більше!", – прокоментував старт проєкту координатор екоплатформи, директор з комунікацій WOG Олена Осипчук.

"Культура, коли компанії, які продають товари, фінансують їх подальшу утилізацію – нова для України, але є ключовим секретом Європи, де так багато заводів з переробки сміття і мало сміттєзвалищ. Ми раді вітати WOG в команді прогресивних бізнесів, які дивляться на перспективу й інвестують в екологічну безпеку України, та закликаємо інші проукраїнські компанії слідувати прикладу! Тільки разом ми можемо добитись цілі – 100% батарейок в Україні на переробку, а не в землю", – розповіла Любов Колосовська, голова руху "Батарейки, здавайтеся!".