25 жовтня стало відомо, що Умерова та Чийгоза звільнили від відбування покарання в окупованому Криму та передали Туреччині.

Читайте також: Чубаров пояснив, чому Кремль передав Умерова та Чийгоза Туреччині

Вдень 26 жовтня у посольстві України в Туреччині вони дали перші коментарі. Брифінг транслював телеканал "112.Україна".

Перед тим, як відповідати на запитання журналістів, 60-річний Ільмі Умеров розповів, кому варто завдячувати його звільненню та звільненню Ахтема Чийгоза.

Ми вчора стали свідками великої події зі звільнення в першу чергу мого друга Ахтема Чийгоза – заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу. Це стало можливим через дуже великий інтерес і конкретні дії великої кількості людей, міжнародної спільноти і конкретно президента Туреччини пана Ердогана, дій Президента України Петра Порошенка, дій лідерів Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і Мустафи Джемілєва,
– зазначив Умеров.

Він нагадав, що Чийгоза брехливо звинувачували у тих злочинах, яких він не вчиняв і той був засуджений окупаційною владою Криму до 8 років ув’язнення.

Читайте також: Стало відомо, хто особисто домовлявся з Путіним про звільнення Умерова і Чийгоза

"Про кримінальну справу проти мене я багато говорити не стану – мене теж звинувачували в тому, чого я не скоював, я був засуджений на 2 роки реального терміну і тепер завдяки тим же зусиллям я теж вільний", – сказав Умеров.

Випереджаючи запитання журналістів про повернення до окупованого Росією Криму, він наголосив, що нікому не давав обіцянки не повертатись до себе додому.

Нас не особливо повідомляли про всі переговорні процеси і ще до кінця не знаємо, що нас чекає, коли ми спробуємо перетнути контрольно-пропускний пункт між Херсонською областю і Кримом. Щоправда, я не давав жодних обіцянок, що я не буду вдаватись до цієї спроби. Через деякий час я обов’язково спробую повернутись в Крим,
– сказав Ільмі Умеров.