Відомо, що голова ОАСКу часто спілкувався з ексзаступником міністра внутрішніх справ Сергієм Чеботарем. Це з'ясували із аудіорозмов, які були приховано записані в кабінеті Вовка, йдеться у новому фільмі-розслідуванні "Слідства.Інфо".

Цікаво Дубінського згадували у "плівках Вовка", – ЗМІ

За словами антикорупційних активістів, Чеботар – близька до Авакова людина.

У журналістському розслідуванні йдеться про те, що навесні 2019 року судді Окружного адміністративного суду Києва мали проходити переатестацію. Проводила її спеціальна комісія — Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка може рекомендувати звільнити суддів, якщо на те є причини: підозра в непрофесійності чи недоброчесності.

Делегує людей до цієї комісії уповноважена з прав людини Людмила Денісова.


Людмила Денісова / Фото abzac.news

Що просив Вовк у Чеботаря

В аудіорозмовах чути, як Вовк просив Чеботаря вплинути на Денісову. він хотів, аби вона зробила все для того, щоб до складу комісії увійшли потрібні йому люди. Сама Денісова не приховує знайомства з Аваковим і називала його "своїм другом".

"Знайшли ми механізм, як вибити другу людину. Дав дівчаткам довідку, дав алгоритм. Там скаргу, проєкт скарги, ми самі організуємо й подамо на днях їй, Денісовій. Тому беріть, давайте їй по шиї – і все", – сказав Вовк.

Він спілкувався з Чеботарем щонайменше 5 разів. Обговорювали саме зміну складу суддівської комісії. Вовк комунікував також з самими кандидатами, яких просував у ВККС.

Ви ж хочете зайти туди не рядовим членом. Тому що воно вам на*уй і не треба. Отже, якщо ви хочете міцно туди зайти, то вам потрібно дрочити Сергія Івановича, щоб він, бл*дь, дрочив міністра, і щоб міністра розкачали на другу вакансію,
– казав Вовк одному з своїх кандидатів.

Ймовірно, у цій розмові йшлося саме про Чеботаря та Авакова.

До теми Голові Окружного адмінсуду Вовку втретє не змогли обрати запобіжний захід

Також на прихованих аудіорозмовах чути, що Вовк хизувався особистими поїздками до Авакова. "Аваков на наступний день їде знову в Америку. Ну от я у нього вчора був, бл*дь, ми спілкувалися", – наголошував Вовк своїм колегам у кабінеті.

Що кажуть Чеботар та Аваков

► У розмові з журналістами "Слідства.Інфо" Сергій Чеботар сказав, що ці питання "дуже далекі до нього". Після цього одразу кинув слухавку.


Сергій Чеботар / Фото LB.ua

► Водночас Арсен Аваков відмовився надати коментар та пояснити, чи були у нього насправді зв'язки з головою Окружного адмінсуду Києва.


Арсен Аваков / Фото LIGA.net

Шабунін: Чеботар – професійний управлінець

Засновник Центру протидії корупції Віталій Шабунін зауважив, що навіть після звільнення Чеботар не втратив впливу на політичні процеси у країні. За його словами, Чеботар – професійний державний управлінець.

Він точно розуміє, яке йому треба рішення, яку кнопку натиснути, яке формулювання має бути в рішенні судовому. Про що він може просити адміністративний суд, а про що не може просити. Людина має розбиратися в процесі. Тому він переговорник,
– розповів Шабунін.

Як відбулась переатестація

До кваліфікаційної комісії суддів за квотою Людмили Денісової все ж потрапили потрібні Вовку кандидатури. Один з них – Микола Сірош. Однак більшість суддів ОАСК переатестацію так і не пройшла. Наразі ж оцінювання суддів тимчасово зупинене.

Дивіться 1 частину фільму-розслідування "Нарадча кімната": відео "Слідства. Інфо"