Як в теперішніх обставинах підібрати кредитну картку, зробити це швидко та з урахуванням індивідуальних потреб, розповіли експерти Finance.ua.

Читайте також Готові платити безконтактно: українці перестають користуватися пластиковими картками

Експерти наголошують, що сьогодні користувачі, які хочуть оформити кредитну картку, можуть бути вражені сотнями доступних варіантів. Існує, здавалося б, нескінченна кількість їх різновидів, що пропонують різні винагороди, безвідсоткові періоди та можливість отримати кредит – і це може ускладнити вибір відповідної картки, особливо під час воєнного стану.

Щоб швидко підібрати те, що підходить саме вам, експерти радять скористатися простим алгоритмом пошуку. Детальніше про нього – далі.

Три простих кроки для оформлення кредитки

Не існує універсальної кредитної картки, яка підходить для всіх, тому найкраща кредитка для вас може відрізнятися від стандартних запитів. Проте є кілька кроків, які ви можете зробити, щоб звузити вибір, коли ви хочете отримати новий пластик:

 1. Перевірте кредитний рейтинг. Існує безліч доступних безплатних ресурсів, де ви можете перевірити ваш кредитний рейтинг. Крім того, багато з цих сервісів пропонують інформацію про фактори, що впливають на кредитну історію, і дають поради про те, як її покращити. Наприклад, у базі Ubki.ua (Українського бюро кредитних історій) дані зберігаються протягом 10 років.

Кредитний рейтинг – це загальний висновок УБКІ про рівень кредитоспроможності людини, який оцінюється від 0 до 700 балів:

 • 0 – 250 – дуже низький;
 • 251 – 350 – низький;
 • 351 – 450 – середній;
 • 451 – 550 – високий;
 • 551 – 700 – дуже високий.

Як тільки ви дізнаєтеся, в який діапазон потрапляєте, можете використовувати цю інформацію для точного налаштування пошуку кредитної картки.

 1. Вирішіть, який тип кредитної картки вам підходить. Їх можна класифікувати за такими факторами: доступні платіжні системи, бонуси та статусні категорії. Ви також маєте великий вибір категорій: бонусні, з переказом балансу, захищені, з кешбеком, для подорожей, з нульовим відсотком річних, для бізнесу і навіть студентські.
 2. Порівняйте та оформлюйте на Finance.ua. Після того, як ви вирішили, який тип кредитної картки відповідає вашим потребам, настав час придивитися до кращих пропозицій. Розгляньте категорії бонусів для карток, винагороди, тривалість пільгового періоду під 0% річних та кредитні інструменти для карток. Крім того, не забувайте враховувати збори та процентні ставки при ухваленні рішення. Сюди входять:
 • щорічні збори,
 • збори за іноземні транзакції,
 • збори за прострочення платежу,
 • річні відсоткові ставки.