Гамлет Зіньківський став героєм нового випуску проєкту "Український Свідок". У відео художник не тільки показав свій новий мурал на єдиній уцілілій від обстрілів стіні будівлі, але й розповів, як загалом живе Харків у час повномасштабної війни.

Дивіться також Росіяни зруйнували Будинок друку в Харкові: рятувальники показали моторошні кадри

"Час чує нас" – новий символічний мурал у Харкові

Гамлет Зіньківський – український митець, чиї роботи прикрашають будинки не тільки у Харкові, але й Бердянську, Маріуполі, Одесі, Тернополі та інших містах України. У травні чоловік повернувся до рідного міста і створив новий символічний мурал у вигляді напису "Час чує нас".

Це одна з перших робіт, яку я створив у травні, коли повернувся в Харків… Один друг запросив мене до себе в батальйон – і я повернувся в місто. Те, що я малюю, є малою частиною моєї роботи в підрозділі,
– поділився художник.

За словами Гамлета Зіньківського, цей мурал відкритий для трактування. Кожен у цих словах знайде якийсь свій сенс, відтак художник вирішив не пояснювати, яку ідею початково закладав у напис.


Мурал у Харкові / Фото фейсбук Гамлета Зіньківського

Символічно й те, що мурал розташований на одній з вулиць, яка потрапила під ворожий обстріл. Мурал Гамлета Зіньківського символічно знайшов місце серед руїн, "тому що Харків сильніший за смерть".


Мурал на розтрощеному будинку у Харкові / Фото скриншот з відео

А на питання журналістів, чи багато людей загинули у цьому будинку, художник відповів: "Навіть одна смерть – це вже до**я. Тут загинула людина, яку я знав особисто. Статистика тут не працює".

Як живе Харків у час війни

Крім нового муралу, у відео видно зруйновані будівлі в центральній частині міста та ракета, яка застрягла в асфальті на площі Свободи. Ролик журналісти відзняли у серпні 2022 року..

Увага! Відео містить нецензурну лексику.

Як живе Харків у час війни: дивіться відео 18+