Донедавна ж російські найманці поповнювали свої бюджети завдяки торгівлі з Україною. І це офіційна інформація Служби безпеки України. Вона виплила з ухвали Сєвєродонецького міського суду. Кошти, які платила Україна за вугілля з невизнаної "ЛНР", йшли на озброєння бойовиків.

Схема мала наступний вигляд. Зі сторони України ПАТ "Центренерго" закуповувало луганське вугілля не безпосередньо на шахтах, а через підприємство-прокладку "Луганськвугілля". Ця прокладка близько 47% від суми угоди перераховувала до бюджету терористичної "ЛНР" як податок. Кошти в подальшому направляли на виплату заробітної плати членам терористичних угруповань псевдореспубліки. А також закупівлю амуніції, форми тощо.

Схема збагачення псевдореспубліки "ЛНР" за рахунок України

Коли ми розраховувались живими грішми за цей товар, який поставляли в Україну, то таким чином ми фактично фінансували "владу" невизнаних республік,
– сказав нардеп від партії "Об'єднання "Самопоміч" Тарас Пастух.

Крім того, і самі шахти, розташовані на окупованій території, платять податки в бюджет самопроголошених Л/ДНР. Це офіційно прописано в положенні ради так званої "ДНР". А самі шахтарі віддають 10% від зарплати невизнаній республіці як податок.

Скільки мільярдів гривень витягла з кишень українців торгівля з окупованими територіями та схему якої масштабної оборудки виявила блокада торгівлі з ОРДЛО – дивіться в ексклюзивному розслідуванні 24 Каналу.