"Козир" Трампа

Козирне життя козирного короля нерухомості. Дональд Трамп, прізвище якого у перекладі з англійської означає "козир", є одним із найвідоміших американських бізнесменів. А ще він є успішним шоуменом, актором, автором десятка книг, і просто яскравою особистістю.

Фундамент успіху майбутнього мільярдера заклав його батько — Фред Трамп, який нажив багатомільйонні статки на будівництві та оренді нерухомості. А вирости з мільйонера у мільярдери Трампу-молодшому допомогли його харизма, вміння переконувати, і звісно, праця і ще раз праця.

Першу посаду Дональд Трамп отримав у компанії свого батька, а перший успішний проект на 1200 квартир у Цинциннаті приніс 6 мільйонів чистого прибутку.

Утім, сімейний бізнес, пов’язаний із бюджетним будівництвом, був для Трампа-молодшого всього лише плацдармом. Майбутній король нерухомості дуже скоро усвідомив, що гроші потрібно "викачувати" у тих, у кого вони є. Вищою лігою для Трампа став Манхеттен.

Іменні будівлі

Загальну славу Трампу приносять відбудований ним готель класу люкс Grand Hyatt — на місці напівзруйнованого Commodore у центрі Нью-Йорка і його перший іменний хмарочос у престижному районі — Trump Tower, орієнтований на людей, які готові платити за статус золотом — вартість квартир тут вимірювалася шестизначними числами.

У свої 30 з гаком років Дональд Трамп, уже мільярдер. Після цього він почав освоювати інші ринки: організував мережу казино, придбав футбольну команду, яхту, власний літак і взявся писати книжки про те, як розбагатіти.

Після вежі імені Трампа з’явилися й інші: "Trump World Tower", "Trump Palace", "Trump Plaza" — скептики лише насміхалися, мовляв, Трамп будує собі пам’ятники. Але вдалий маркетинговий хід з іменем не раз допоміг йому.

Хтозна як би вийшов Трамп з кризи кінця 80-х, тоді йому вдалося за допомогою власного авторитету домовитися з кредиторами та врятувати імперію від банкрутства.

Імідж

Сьогодні під іменем Трампа продають геть усе — від нерухомості та одягу до парфумів і навіть спиртного. Фінансові експерти оцінюють вартість бренду Трамп у 200 мільйонів доларів.

Свій імідж Дональд Трамп розвиває зокрема й через медіа та шоу: з 1996-го року він є власником конкурсу краси "Міс Всесвіт" та "Міс Сполучених Штатів Америки", знімається у фільмах, де грає самого себе, стає частим гостем "теле" та радіоефірів, і навіть пробує себе у ролі продюсера та ведучого.

Його реаліті-шоу "Учень", де учасники змагаються за посаду топ-менеджера у компанії Трампа, очолює рейтинги, а свою коронну фразу "ви звільнені", мільярдер-шоумен навіть зареєстрував, як торговий знак.

У 2015-му році журнал Forbes оцінив статки американського короля нерухомості у 4 мільярди доларів. Дональд Трамп із тих, хто не звик зупинятися на досягнутому: він не будує собі замків у повітрі, а створює реальні проекти. Наступний, на який зазіхнув екстравагантний мільярдер — стати президентом США.