Вибухи в Калинівці чутно за 150 км, видно – за 40 км. Вінниця, що розташована за 23 км від Калинівки, цілу ніч здригалася від потужних вибухів.

Читайте також: Вибухи в Калинівці: що відбувається і наскільки це серйозно?

Жителі навколишніх населених пунктів у соцмережах ділиться шокуючими відео вибухів на військових складах у Калинівці.

Вибухи в Калинівці: відео

Увага! У деяких відео присутня ненормативна лексика (18+)

Вибухи в Калинівці було видно з Вінниці: відео

Стовп диму від вибухів у Калинівці: дивіться відео

Калинівка: відео вибухів


Вибухи в Калинівці: відео очевидців

Вибухи в Калинівці: відео 27 вересня

Вибухи в Калинівці: відео евакуації

Вибухи в Калинівці відео: що відбувається зранку 27 вересня

З Калинівки та навколишніх сіл, що перебувають в зоні ураження, евакуювали близько 30 тисяч осіб. Евакуація триває досі. Людей, які покинули свої домівки, почали розміщувати у школах Вінниці. Рятувальники повідомляють про одного постраждалого, він перебуває у медзакладі.

48-й арсенал ЗСУ був третім найбільшим в Україні після Сватового і Балаклії. На арсеналі зберігається 188 тис. тонн боєприпасів (10 тис. умовних вагонів) на площі 60 гектарів. Серед них – ракети системи залпового вогню "Смерч", "Ураган" і "Град". Однак Генштаб ЗСУ запевняє, що вибухи зафіксовані лише на майданчику танкових боєприпасів. В офіційному повідомленні йдеться, що площа займання складає близько 10% від загальної площі арсеналу, а в половині охоплених вогнем сховищ боєприпаси відсутні.

Радіус ураження – 5 км, Вінниця в цей радіус, за даними влади, не входить. Жителів міста просять не панікувати попри потужні звуки вибухів.

Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій повідомив, що на ранок інтенсивність вогню стала меншою.