Французький актор Жерар Депардьє. Американські бійці Джонс і Монсон. Ну і Стівен Сігал – чи то актор, чи то боєць. Усі вони тепер мають "двоголового орла" на паспорті.

Тепер кожен іноземець може приєднатися до цієї компанії: у Росії пропонують ввести лотерею з отримання посвідки на проживання. З подібною ініціативою вийшли депутати законодавчих зборів Ленінградської області.

Ідея не нова. Лотерею "грінкард" проводять Сполучені Штати. І кому, як не росіянам про це знати. За 2016 рік вони подали 330 тисяч заявок на американське громадянство. Рекорд, між іншим.

Читайте також: Чим російські "благородні дівиці" займаються у США (18+)

У американських містах завдяки лотереї вже виросли цілі російські квартали з відповідними магазинами та кафе.

Все – за перевіреним сценарієм. На санкції відповідають антисанкціями. На "грінкард" – "антигрінкард". Результатом, на думку Кремля, мають стати американський, італійський, німецький квартали десь у Кукуєво.

Читайте також: Як росіяни стояли в шалених чергах за продуктами із "загниваючої Європи"

Втілити такий сценарій може і вдасться. Але оскільки це не звичайна "грінкард", а "актигрінкард" – то й працюватиме вона кардинально по-іншому. Громадянство отримають не переможці, а ті хто програв. І заповнювати нічого не треба. За ними просто прийдуть.

Повний випуск програми "Вєсті Кремля" дивіться за посиланням.