Про це у своєму відеоблозі "Право на правду" розповів Дмитро Гнап.

Читайте також: Як на субсидію в Україні впливають грошові перекази з-за кордону

"Субсидії для компенсації вартості комунальних послуг беруться з державного бюджету, а бюджет наповнюється з наших податків. Тобто, крім зарплатних податків чи податку на прибуток, також кожного дня, ви купуючи ковбасу або оплачуючи проїзд в громадському транспорті, ви ще й сплачуєте закладені в кінцеву вартість і податки, які потім йдуть до бюджету", – пояснив Гнап.

За його словами, ось і ці сплачені нами податки у вигляді субсидій влада планує віддати тим, хто не зможе платити за новими тарифами. А ці споживачі, зрештою, цими субсидіями оплатять нові підвищені ціни на електроенергію. Тобто, наші податки, а це десятки мільярдів гривень, через субсидії, зрештою, отримають власники енергокомпаній.

Він зазначив, що власниками енергокомпаній є, передусім, олігарх Ринат Ахметов, якому належить 70% теплової електрогенерації країни. Інша велика частина теплових електростанцій – державні, але за давньою українською традицією, кожен наш президент все державне, вважає своїм. І державні "Центренерго" та "Донбасенерго" контролюються президентським фаворитом Ігорем Кононенком. А відтак значна частина грошей, які заробляються цими державними енергокомпаніями витрачаються потім на закупівлю вугілля у підконтрольних Кононенку фірм-посередників.

Відео повного випуску відеоблогу "Право на правду" з Дмитром Гнапом за 5 жовтня