Отож, який підсумок недоарешту Саакашвілі? Обвинувачення, які в полум'яному гніві продемонстрував на прес-конференції генпрокурор Луценко, здається, мало кого переконали. Принаймні для судової перспективи справи вони виглядають дуже слабкими. Чи міг Саакашвілі брати гроші у олігарха-втікача Курченка на свої акції протесту? Знаючи безпринципність та політичну неперебірливість Саакашвілі, міг звичайно. Можливо, не сам, а через довірених осіб, але міг. Чи є це складом злочину? Ні.

Чи справді представник Саакашвілі Дангадзе збирався, як стверджує Генпрокуратура, повалити та захопити державну владу? Сумнівно. По-перше, в опублікованому прокуратурою записі учасники так званої "змови" постійно бідкаються на відсутність чіткого плану протестних дій. А повалення влади, згідно з Кримінальним кодексом, передбачає саме наявність такого чітко проробленого плану.

Читайте також: Про те, як система намагається задушити НАБУ

Так, учасники цього так званого "заколоту" обговорюють можливе захоплення будівлі Верховної Ради, але захопити будівлю – ще не значить захопити владу, оскільки депутати можуть зібратися в іншій будівлі і здійснювати владу там. Зрештою, як заявило МВС, цей Дангадзе витратив отримані від начебто Курченка гроші на купівлю розкішного автомобіля "Бентлі", що тим більше ставить під сумнів наявність складу злочину. Оскільки гроші виявляється пішли не на повалення влади, а на люксове авто. Ну і де тут заколот?

Тим більше, майже фейковою виглядає телефонна розмова начебто Саакашвілі з начебто Курченком. В наші дні відео легко фабрикується, а що вже казати про аудіофайли.

Аудіоматеріали. опубліковані ГПУ

Взагалі сама Генпрокуратура настільки просякнута брехнею та фальшивками, що довіра до цієї установи і до будь-яких сенсаційних заяв її керівника сьогодні майже нульова. Згадаймо хоча б курйозну історію про начебто замах на попереднього генпрокурора Шокіна з використанням тепловізора.

І взагалі щодо Саакашвілі, то звинувачення про його роботу на Росію смішно слухати від людини, яка донедавна тримала фабрику в Липецьку. До речі, як там фабрика? Закрита? Тим більше смішно дивитись, коли Саакашвілі обвинувачують у зв'язках з бандою Януковича. Обвинувачують люди, які самі тепло і плідно співпрацюють з цією ж бандою.

Читайте також: Яку секретну інформацію "Укроборонпром" міг передати компанії-самозванцю

Фаворит президента Ігор Кононенко, наприклад, зустрічається з екс-міністром Злочевським, після чого Генпрокуратура закриває кримінальні справи проти нього. Права рука Юри Єнакієвського Олег Недава, член фракції БПП і відповідальний у фракції "за винос козлов". Олігарх Ахметов веде успішний бізнес під дахом президента Порошенка. Кум Путіна Медведчук під захистом нинішньої поліції і СБУ. Близький соратник Януковича Льовочкін сьогодні з дозволу владу спокійно будує бетонну потвору на місці столичного Сінного ринку. Так хто тут насправді співпрацює з бандою Януковича?

Тому вся ця історія з "плівками Саакашвілі" цілком згодилася хіба що для якоїсь піар-кампанії з його дискредитації, втіленої в життя через якогось придворного політтехнолога з Банкової. І вона аж ніяк не тягне на провадження СБУ і відправку спецназу "Альфа" додому до Саакашвілі.

Ось тому, тепер Генпрокуратура бігає в паніці, не знаючи на якій підставі оголошувати Саакашвілі в розшук. "Сприяння злочинній організації", "замах на злочин", що ще придумати? Звісно, можна зараз знайти чергового суддю Родіона Кірєєва, який, пітніючи від переляку, дасть Саакашвілі тривалий тюремний термін.

Читайте також: Як меру Одеси живеться з російським громадянством в Україні

Тільки де зараз суддя Кірєєв? І де та влада, яка ним скористалась? "Історичний процес рухається по спіралі. І нові події в тій чи іншій мірі є повторенням попередніх", – так сказав свого часу один відомий німецький філософ. Або десь ми таке вже бачили, додам від себе я.