24 серпня командир роти снайперів 79 бригади Валерій Чібінєєв отримав з рук Президента Петра Порошенка звання "Героя України". Така нагорода стала повною несподіванкою для військового.

Маловідомий, "нерозкручений", зовсім не публічний. Командир роти снайперів 79 бригади, і на фотографіях завжди з заретушованим обличчям. Про нього не сильно то і знали "верховні" командири. Ротний, таких адже багато. Прості роботяги війни. А ще, круглий сирота, виріс в інтернаті. І після цього пішов у армію. Один з багатьох, на жаль, сиріт. Один з багатьох молодих пацанів, які пішли в училище, щоб стати офіцером. Прості роботяги війни. Указ про його призначення було погоджено вчора (23 серпня, – 24 Канал) вранці. І була доба для того, щоб його витягнути з промзони Авдіївки, доставити до Києва. Йому не говорили навіщо він їде, зовсім. Плутаючись у версіях, розповідали про участь в параді, про нараду ротних, про можливе нагородження волонтерської нагородою. Хитро усміхалися, закатували очі, але не говорили. Про реальне нагородження він дізнався за годину до церемонії, і до кінця не вірив у все це. Він простий ротний, таких просто так не нагороджують. Їх багато таких. Прості роботяги війни. Прості Герої України. Він став для всіх цих бійців – символом. Він став для нас усіх – символом,
– написав радник Президента Юрій Бірюков.

Історію Валерія Чібінєєва розповів і відомий волонтер Роман Сініцин.

"Позивний у Валери – "Каракурт". Валера – командир роти снайперів 79 бригади. Дєтдомовский. Воює з самого початку. Пройшов майже весь бойовий шлях 79 бригади. Про те, що дають Героя – Валера дізнався в строю, коли зачитали прізвище. За п'ять секунд до того як отримав Золоту Зірку Героя з рук Президента...Будь як Валера", – написав Роман Сініцин.

Читайте також: В Києві відгримів парад: ефектні фото військових та потужної техніки

Колишній заступник командира батальйону 79 ОАЕМБр та "кіборг" Євген Жуков, який тепер є начальником Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, теж позитивно відгукується на Валерія Чібінєєва.

"Каракурт". Поранений вже два рази. І не хоче звідти їхати. 79-ті снайпера працюють там вже давно. Вони ж були з нами в аеропорту в жовтні-грудні 2014 року. "Каракурт" у Ізварино врятував трьох танкістів з танка, що горів. Усі живі. У аеропорту воював гідно. Пройшов весь шлях "79", командиром аеромобільного взводу, потім заступник командира роти вогневої підтримки. Знає всі види озброєння і вміє їх застосовувати в бою. Роту снайперів прийняв з нуля, як новостворений підрозділ. Весь час готує своїх людей, –
зазначив Євген Жуков.

На сайті президента України, де оприлюднений наказ про нагородження, вказано: "Капітан Валерій Чибінєєв з перших днів російської агресії став на захист територіальної цілісності та незалежності Батьківщини. У складі 1 аеромобільно-десантного батальйону брав участь у визволені Красного Лиману Донецької області.

Під час ведення бойових дій в районі селища Бірюкове Луганської області в червні 2014 року підрозділ очолюваний капітаном Чибінєєвим знищив диверсійно-розвідувальну групу противника та взяв у полон двох військових терористичних військ. Поблизу селища Ізваріне Луганської області у липні того ж року, разом із своїми побратимами витягнув із підбитого танка трьох військовослужбовців. У січні 2015 року обороняв Донецький аеропорт поблизу злітної смуги летовища.

Під час виконання бойового завдання на спостережному посту поблизу Авдіївки у липні 2016 року в ході успішно проведених операцій групами снайперів під керівництвом капітана було знищено живу силу розрахунків кулеметів та гранатометів та одного снайпера. Загалом 12 підтверджених цілей. Наприкінці цього ж місяця отримав поранення в наслідок обстрілу позицій артилерією терористів. Не зважаючи на це продовжував керувати підрозділом, що дозволило утримати позиції, незважаючи на численні атаки терористів та обстріли території ворожою артилерією".