Останні місяці гривня поступово міцніє – по копійці відіграє позиції в іноземних валют. Зокрема, завдяки грошовій допомозі з-за кордону та сезону відпусток. А от у Європі політичні негаразди. Якщо Лондон таки розпрощається із Брюсселем – це матиме негативні наслідки для валюти ЄС.

"Очікується, що зростання невизначеності призведе до перепливу капіталу в тихі гавані такі, як США і відповідно до девальвації валюти країни євро і валют країн, які пов'язані дуже сильно з євро", — сказав директор департаменту монетарної політики НБУ Сергій Ніколайчук.

Усе це – довгострокова перспектива. І тільки, якщо Лондон гримне дверима. І навіть тоді це не вплине на курс гривні щодо євро, стверджують у Нацбанку. Знавці ринку теж погоджуються.

Нам британського референдуму треба як мінімум не боятись і просто спостерігати за цією подією суто з політичної точки зору,
— сказав економіст Андрій Новак.

У Європейському центробанку майбутнє валюти поки не коментують – чекають самого референдуму. Тож прощатись з євровалютними заощадженнями українцям не рекомендують.

Читайте також: Що буде з Британією після виходу з ЄС