Після люстрації в 2014 році з посади заступника генпрокурора Микола Голомша тут же зайнявся політикою. Він затято бореться з корупціонерами і ратує за професіоналізм.

Читайте також: У Розенблата знайшли документи на проживання в Німеччині

Сьогодні, 18 серпня, видання ProSud надрукувало розслідування про родину Голомш. У люстрованого екс-заступника ГПУ за нинішньої влади діти отримали хороші посади в прокуратурі і живуть, очевидно, не на одну зарплату.

"В декларації його дочки, ми бачимо, що у пана Миколи Голомші на рахунку більше 5 мільйонів гривень у банку. Більше того, у його дружини на вулиці Володимирській є квартира на 258 квадратних метрів, що є така ж сама за площею, як проживає їх син. І загалом династія Голомш є найбільшою в прокуратурі", – зазначила координаторка проекту ProSud Катерина Бутко.

Родинне дерево Голомш – це суцільні прокурори. Сам пан Микола заступником генпрокурора став ще в 2003-му, за Януковича його понизили до військового прокурора Центрального регіону. А після Майдану люстрували. Його рідного брат Ярослава Голомшу також. Той пішов з посади начальника Головного управління МВС у Київській області.

Читайте також: Суд обрав запобіжний захід Шабуніну

Проте їхня співпраця з режимом Януковича кар'єрі їхніх дітей не завадили. Сина – 33-річного Андрія – Луценко в квітні цього року призначив заступником прокурора Львівської області. А його донька – 28-річна Мар'яна, яка ніколи не працювала в прокуратурі – зайняла посаду начальниці відділу у столиці. А племінник Микола з липня 2016 року – заступник прокурора Тернопільської області.

Проте прямих доказів - причетності пана Миколи до кар'єрного росту своїх дітей немає.

Їх кар'єрний ріст почався, коли Миколу Голомшу було люстровано. Можливо, це є якісь відкупні,
– прокоментували в ProSud.

Журналістам 24 Каналу теж не вдалось його розпитати, чи винятково за професіоналізм його діти і племінник отримали такі посади та звідки у них при скромних зарплатах такі маєтки. Голомша не взяв слухавки.

Проте це не єдина прокурорська родина. У Яреми був ще один заступник – Олексій Баганець. Свого часу він був адвокатом нинішнього генпрокурора Луценка. У листопаді син Баганця Олександр був призначений Луценком на посаду заступника прокурора Полтавської області. А його дружина працює в прокуратурі Києва.

Читайте також: Казка про шалені знижки: сім'я лікарки купила нерухомість у 100 разів дешевше ринкової ціни

Також ProSud раніше відшукав ще одину "прокурорську сім'ю". Олег Сенюк – військовий прокурор сил антитерористичної операції, а також чоловік прокурорки ГПУ Віти Сенюк та зять екс-заступника генпрокурора Олександра Атаманюка. У самого Сенюка декларація показово скромна. А от у його дружини при невеликій зарплаті – будинок на 200 квадратів, авто, подарована земля. І записані на малолітніх дітей квартири.

Усі матеріали журналісти спрямували до НАБУ та ГПУ. Проте за кумівство в Україні відповідальності немає.