Білок риби, як і м'яса, містить всі незамінні амінокислоти, а засвоюється він значно швидше і легше. Риб'ячий жир - унікальне джерело полінасичених жирних кислот, які входять до складу клітин головного мозку і клітинних оболонок.

Полінасичені жирні кислоти і кислоти групи омега-3 нормалізують рівень холестерину і очищають судини від так званих “поганих” жирів. Починають краще працювати усі органи, особливо серце і мозок.

“Рибні страви рекомендовано вживати щонайменше двічі на тиждень. Звісно, одна рибна дієта не врятує від серцево-судинних недуг, забути про хвороби допоможуть регулярні фізичні вправи. Позбудьтеся шкідливих звичок, обмежте вживання насичених жирів. Натомість енергії та бадьорості додасть їжа багата овочами та фруктами”, каже інститут серця Джун Дейвісон.

Є у морській рибі цілий комплекс вітамінів В. А жир печінки тріски, тунця, морського вугра багатий на вітаміни А і Д. Крім того, риба збагачує наш організм йодом, фосфором, калієм, магнієм, натрієм тощо.

Дітям, а також тим, хто страждає на ожиріння, медики радять їсти нежирну рибу, таку як тріска, хек, макрурус, путассу та інші. Людям похилого віку - навпаки варто включити в раціон сардину, сардінеллу, скумбрію, оселедець чи мойву.

Науковці визнали, що риба покращує кровопостачання мозку і відповідно знижує ризик виникнення вікового недоумства. І ще один цікавий факт - морська риба значно "чистіша" за прісноводну, вона менш забруднена важкими металами і не містить небезпечних для здоров’я пестицидів і радіонуклідів.
Тож апетитних вам страв з морської риби! Здоров'я і гарного самопочуття!