Путін не розраховує на другий фронт, – політолог про ситуацію в Нагірному Карабасі

15 вересня 2022, 11:31
Читать новость на русском

Вірменія опинилася в досить складній для себе ситуації із Нагірним Карабахом. Путін не зацікавлений в тому, щоб відкривати новий фронт. А держави ОДКБ також не хочуть псувати відносини з Азербайджаном.

Про ситуацію в Нагірному Карабасі 24 каналу розповів експерт Українського інституту майбутнього та політолог Ігор Тишкевич. За його словами, зараз на території Вірменії офіційно перебуває 102 російська військова база росії. Її дійсно можуть використати для оборони та охорони кордону Вірменії.

До теми У Єревані продовжують вимагати відставки Пашиняна – натовп штурмує парламент Вірменії

Однак путін не зацікавлений в ескалації ситуації. Він просто намагався продемонструвати силу – його війська зайняли по тривозі позиції у кількох населених пунктах, які Азербайджан показово перестав обстрілювати. 

ОДКБ просто стурбовані подіями

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підняв ставки та офіційно звернувся по допомогу до Організації договору про колективну безпеку. Ця спроба, найімовірніше, не сподобалася путіну. Адже ОДКБ продемонструвала нездатність виконати свою функцію із захисту членів організації.

Найцікавіше, що інші представники ОДКБ також незацікавлені в тому, щоб псувати відносини з Азербайджаном. 

В ОДКБ є кілька держав, окрім Вірменії, в інтересах яких не мати загострення з Азербайджаном. У значної частини держав Центральної Азії є потенційні енергетичні та економічні проєкти з Азербайджаном та Туреччиною. Вірменія для них не є цінністю, –
зазначив Тишкевич.

Цілком логічно можна припустити, що білорусь могла б допомогти Вірменії. Однак в лукашенка дуже хороші особисті відносини із Реджепом Ердоганом та Ільхамом Алієвим. І йому зовсім невигідно їх псувати. Адже Азербайджан та Туреччина – певний контрабандний хаб, який дає можливість обійти санкції. До того ж Баку регулярно закуповує білоруську зброю.

Чи відкриє путін другий фронт у Нагірному Карабасі – відповідає Тишкевич: дивіться відео

Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном: головне

  • В ніч на 13 вересня і Азербайджан, і Вірменія заявили про обстріли та провокації на кордоні, звинувативши один одного. 
  • Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звернуся по допомогу до ОДКБ. Туди входять, окрім Вірменії, росія, білорусь, Казахстан, Киргизстан та Таджикистан. Однак там їм не допомогли зброєю чи військами.
  • Загострення знову сталося через Нагірний Карабах. Після поразки у 2020 році вірмени мали евакуювати власні війська звідти. У липні 2022 року президент Азербайджану Ільхам Алієв звинуватив росію в саботажі мирних домовленостей. Вони нібито спонукали вірменську армію залишатися у Нагірному Карабасі.
  • Вранці 15 вересня секретар Ради безпеки Вірменії Армен Григорян заявив, що Вірменія та Азербайджан нібито досягли домовленості про перемир'я. Однак письмового документа поки немає.
  • Вірмени обурені через ситуацію із Нагірним Карабахом. Вони вийшли на протести та вимагають відставки прем'єра.
  • Детальніше про ситуацію в Нагірному Карабасі читайте за посиланням.