Пряма трансляція на
Останні випуски

Які обов'язки у мера маленького міста в США: ексклюзивний репортаж

- Читать новость на русском

Місто Галена у США є знаменитий видобутком свинцю та пароплавами на пару. Розквітало місто поки в ньому працювали копальні, однак, стрімко занепало, коли шахти закрили через війну Сполучених Штатів із видобутком сірого металу. Але мешканці Галени знайшли вихід з кризи і знову підняли місто на ноги.

Система управління містами в Америці зовсім інша, ніж в Україні. Всі поточні проблеми вирішує міський менеджер, також він займається розвитком міста. А от у мера функції більш представницькі та наглядові. Він обличчя міста, зустрічається з людьми, перерізає стрічки та пильнує за порядком.

Читайте також: Американська мрія: як повторити в Україні історії успішних міст США

"Моя функція полягає в тому, що я спостерігаю за всіма процесами у місті. Зокрема я контролюю усіх наших робітників та головую у міській раді", – сказав мер міста Галена Террі Ренер.


Мер міста 

Галена свого часу пережила кризу. Однак через невелику чисельність мешканців – 3,5 тисячі людей – сюди не рвуться великі інвестори. Вийти з кризи допомогла децентралізація. Більшість податків, які сплачують місцеві жителі та гості міста, залишаються в громаді.

гелена

Місто у США / Фото автора

Більшість нашого доходу ми отримуємо завдяки податку на продаж товарів. Ми туристичне містечко. Багато гостей до нас приїжджають, купують тут товари і всі ці податки ідуть у наше місто. Так само ми ще збираємо податок на нерухомість,
– зазначив міський менеджер Галени Марк Морен.

З тих коштів вже міська рада, яка складається з семи членів, зокрема мера, разом з громадою визначає потреби міста, формує бюджет та розподіляє кошти по департаментах.

Ми маємо сім департаментів. У нас є департамент, який відповідає за поліцію, пожежну безпеку, зонування також є інженерний департамент, юридичний та фінансовий,
– пояснив міський менеджер.

Ці департаменти безпосередньо і займаються порядком та розвитком міста. Один дбає, аби у поліцейських було все необхідне для роботи, інший, щоб газони по місту були покошені. Мешканці повністю довіряють владі свої податки, адже самі беруть участь у розподілі грошей та на власні очі бачать, куди їх витрачають.

гелена

Галена / Фото автора

Голови українських громад, які вивчають американський досвід децентралізації по програмі "Добре", розповіли, що українські містечка та села теж було б добре так децентралізувати та залучити місцеве населення до формування бюджету. Але Україні не вистачає одного.

Дуже важливо плати податки. Всі платять податки. На жаль, цього в нас наразі в Україні немає,
– заявив сільський голова Анатолій Кулик.

гелена

США / Фото автора

Та не лише таке демократичне управління спільними фінансами та розподіл менеджерських функцій дає розвиватися американським містам. Величезну роль тут відіграє малий бізнес та фермерство.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі