А отже, в українських літераторів уже є постійний закордонний читач.

Польща – одна з країн, де українців читають із задоволенням. Зокрема, там люблять Оксану Забужко – на полицях польських книгарень знайдете її найвідоміші твори. Два роки тому книга-інтерв'ю з Оксаною Забужко в Польщі вийшла навіть раніше, ніж в Україні. Її робили на замовлення саме польського видавця. А за роман "Музей покинутих секретів" письменницю відзначили престижною премією "Ангелус".

Нагороду вручають авторам із Центральної Європи, чиї твори перекладені польською. Забужко не єдина українська письменниця, кому присуджено "Ангелус". Першопрохідцем був Юрій Андрухович – він отримав нагороду у 2006 році. Письменник з Івано-Франківська був одним із перших, кого вже у незалежній Україні відкрила для себе Польща. До сьогодні там він – найпопулярніший український автор.

Читайте також: У Польщі вчиться понад 20 тисяч студентів-українців

Донька Юрія Андруховича Софія – теж визнана в Польщі письменниця. Там уже вийшли друком дві її книги, а наступного року буде ще одна, наразі найвідоміша, – "Фелікс Австрія".

Не можемо не згадати і про Сергія Жадана. Він – лауреат премії "Ангелус"-2015. Книги Жадана видають у сусідній країні вже 10 років. Письменник частенько їздить туди на літературні читання і зустрічі, має багато текстів, присвячених Польщі, та каже, що ця країна – місток між Україною та Заходом.

Польською мовою говорять книги Тараса Прохаська, Любка Дереша, Юрія Винничука та Олександра Ірванця. І це далеко не кінець списку. Українських письменників, яких люблять у Польщі, маємо достатньо.