Про це повідомила голова Комітету Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова.

"Для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, із 1 жовтня виплати збільшаться на 140 гривень, або на 11%", – зазначила вона.

Читайте також: Хто з пенсіонерів отримає надбавку до пенсії у понад 1000 гривень

Денісова додала, що також пенсійна реформа передбачає надання гарантій для інвалідів із дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, і осіб, які не мають права на пенсію і отримують зараз 949 гривень.

На сьогодні в Україні таких громадян близько мільйона. Розмір пенсії для них збільшиться на 45% і становитиме 1 373 гривні.

Голова комітету додала, що з 1 жовтня для 5,6 млн пенсіонерів пенсії в середньому збільшаться на 692 гривні. Це станеться в результаті осучаснення або перерахунку пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати за три останні роки.

Для 600 тисяч пенсіонерів скасовується 15% обмеження виплати пенсій. Для 104 тисяч жінок, які достроково вийшли на пенсію в 55 років – скасовується зменшення розміру пенсій,
– йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Всесвітній банк та МВФ заявили, що занепокоєні змінами в проекті Пенсійної реформи. При цьому прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про готовність піти у відставку зі своєї посади у випадку, якщо йому не вдасться провести пенсійну реформу.