Глава держави підкреслив, що ще торік під час свого першого візиту до Росії він говорив, що газові домовленості, які були досягнуті в 2009 році, були для України, м’яко кажучи, неприйнятні, оскільки Україна отримала для себе не підйомну базову ціну у 450 доларів.

"Це ціна для Україна непідйомна і вона некоректна, і несправедлива", — заявив Янукович.

Президент України зауважив, що саме тому Україна робитиме все, щоб вирішити цю проблему так, щоб це задовольнило і Україну, і Росію.

"І шукаючи шлях до зниження ціни на газ, ми зробили перший крок у минулому році, підписавши газові угоди, і ми знизили ціну на газ на 100 доларів за тисячу кубічних метрів", — сказав він.

"Якби ми цього не зробили, я тоді казав і зараз кажу, свідомо кажу, ми загубили б не тільки промисловість, а ми б загубили країну", — заявив Янукович.

Президент пояснив, що без підписання "харківських угод" Україна змушена була б зупинити всі базові галузі промисловості, що вплинуло б і на все решта.

"Рік ми прожили з цією ціною. Що далі? Далі ми бачимо, що ситуація на межі. Ми платимо сьогодні цю ціну на газ, але це дуже дорого. Дуже. І наша промисловість знаходиться на межі конкурентоспроможності", — сказав Янукович, додавши при цьому, що Україна шукатиме шляхи для перегляду ціни на газ, і один з таких шляхів — це перехід на розрахунки в рублях.