"Під часі перевірки, проведеної за зверненням одного з народних депутатів, встановлено, що митрополит Київський і всієї України Володимир дотримувався позиції невтручання церкви у політику, чим викликав невдоволення колишнього президента України, який бажав заручитися підтримкою УПЦ (МП) на виборах в 2015 році", - повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Також встановлено, що після невдалих спроб переконати митрополита Володимира зректися посади, Захарченко, на виконання вказівки Януковича, організував "силами підлеглих йому працівників фізичну ізоляцію" архієпископа УПЦ (МП) Олександра (Драбинка), особистого секретаря та довіреної особи предстоятеля Церкви.

"Однією з умов звільнення митрополита Олександра з ізоляції було переконати митрополита Київського і всієї України Володимира зректися займаної посади", - зазначає прес-служба.

За даним фактом Головне слідче управління Генпрокуратури внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення екс-чиновниками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень). Досудове розслідування здійснює ГСУ Генпрокуратури.

Як відомо, архієпископ Олександр (Драбинко) в 2013 році фігурував у справі про замах на вбивство двох черниць. Після приходу нової влади в Україні звинувачення з нього були зняті.

Митрополита Володимира усунули від управління Української православної церкви Московського патріархату. Місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри обрано Преосвященного митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія.

Таке рішення на своєму засіданні прийняв Священний Синод Української Православної Церкви. Причина кадрових ротацій - хвороба Блаженнішого мітрополита Володимира.