Відповідний указ він підписав 7 квітня, повідомили на сайті глави держави.

В указі Президента відзначається, що Янукович прийняв рішення про помилування, "розглянувши клопотання про помилування осіб, засуджених судами України, пропозиції Комісії з питань помилування та беручи до уваги ступінь тяжкості вчинених злочинів, термін фактичного відбування покарання, особи засуджених, їхній стан здоров'я, поведінку, відшкодування заподіяної шкоди, думку органів і установ виконання покарань, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування про доцільність помилування та інші обставини".

Так, згідно з указом, Президент вирішив звільнити від подальшого відбування покарання, відповідно до пункту 27 статті 106 Конституції України, Сергія Викулина, Ірину Восканян, Юрія Луценка, Дмитра Могильовцева, Олександра Рясенцева і Георгія Філіпчука.

Указ Президента України набирає чинності з дня його підписання.

Нагадаємо, вчора Комісія при Президентові з питань помилування порекомендувала Віктору Януковичу помилувати міністра МВС Юрія Луценка та колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука.

Юрія Луценка затримали 25 грудня 2010 року, а через кілька днів, за рішенням суду, його заарештували.

27 лютого 2012 Печерський райсуд Києва визнав Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до 4 років позбавлення волі. Апеляційний суд Києва залишив у силі цей вирок.

17 серпня 2012 Печерський райсуд також визнав екс-міністра винним у недбалості при продовженні оперативно-розшукових заходів щодо водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденка і засудив до 2 років обмеження волі.

Він відбував покарання у Менській колонії (Чернігівська область) з кінця серпня 2012 року.

У липні 2012 року Європейський суд з прав людини встановив, що арешт Луценка порушує права людини. За рішенням ЄСПЛ Україна виплатила екс-міністру МВС 15 тисяч євро компенсації морального збитку.

3 квітня 2013 Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив у силі вирок Печерського райсуду Києва Луценку - чотири роки позбавлення волі за скоєння посадових злочинів, але зменшив суму, яку за цивільним позовом він зобов'язаний виплатити МВС (з 643 тисячі гривень до 609тисяч гривень).

Оголошення рішення суду щодо другої касації Луценка призначили на 10 квітня 2013 року.