Мама 1 м 90 см, батько - 2 м 2 см. Синочок ж переплюнув обох, вже в 10 років ріст Яо Міня сягнув 165 см. Коли ж він дебютував у найсильнішій баскетбольній лізі світу - NBA, то його можна було б використовувати замість середньостатистичного спінінга - 2 м і 29 см.

Найвищий баскетболіст ліги

За час своїх виступів у штатах Мінь залишався найвищим баскетболістом ліги. Всього ж у історії NBA було лише 3 людей вищих за Яо. До нього у асоціації виступало всього 2 китайців. Тож навіть те, що Міня обрали під першим номером драфту, не змусило мовчати скептиків. Мовляв Х’юстон Рокетс взяли баскетболіста лише задля підвищення власної популярності на сході. Ну що ж, не без цього. Та зрештою Яо Мінь знайшов спосіб закрити рота критикам, навіть більше, він змусив їх називати себе одним із найкращих центрових у історії NBA.

19 очок та більше 9 підбирань в середньому за гру, та 8 викликів на матч усіх зірок, погодьтеся далеко не найгірші показники за 8-річну кар’єру. Можливо було б навіть краще, можливо Яо вдалося б таки досягти успіху із Х’юстоном в плей-оф. Та завжди є якесь "але".

Проблеми зі здоров’ям змусили спортсмена покинути баскетбол

Ногам людини із таким зростом живеться дуже не просто. Повністю Мінь відіграв лише 3 перших свої сезони у NBA, а згодом почалися проблеми із колінами, звична хвороба для габаритних баскетболістів. Заледве Мінь повертався на паркет, як отримував нову травму. Зрештою в чемпіонаті 2010 - 11 років він провів всього 5 матчів і оголосив про завершення кар’єри.

Яо Міня знають чи не усі жителі Піднебесної

Зараз йому 31 і він є справжнім символом своєї величної країни. Ним він став ще під час кар’єри. На олімпіадах 2004-го і 8-го років Мінь був прапороносцем Китаю. Якщо скажемо, що його знають усі 1 мільярд 300 мільйонів китайців, то злукавимо хіба що на кілька тисяч.

Нині Яо входить до числа найбагатших і найпопулярніших людей Піднебесної. Він жертвує чималі суми на благочинність і є зразком добропорядного сім’янина. Слово "добрий" як ні до кого іншого підходить до цього гіганта. Зрештою нема чому дивуватися, доброти у 229 сантиметрах може поміститися пре достатньо.