Зазначимо, раніше радіоактивні викиди з японської АЕС виявили у кількох країнах світу, серед яких США, Канада, Франція, Болгарія, Чехія та Фінляндія. А тим часом у Японії ситуація навколо проблемної АЕС залишається вкрай важкою.

Рівень радіоактивного йоду у морській воді поблизу "Фукусіми" перевищує максимально допустимі норми у 3300 разів. Для того, щоб зупинити витік радіації, японські атомники планують накрити постраждалі реактори спеціальною тканиною. До таких засобів вирішили вдатися після того, як стандартні методи приборкання мирного атома виявилися неефективними. Окрім цього ліквідатори планують викачувати воду, яку використовували для охолодження реакторів, на спеціальний танкер.

Нагадаємо, аварію на АЕС "Фукусіма" спричинили потужний землетрус та цунамі, які прокотилися Японією 11 березня. На станції вийшла з ладу система охолодження реакторів, відбулося кілька вибухів та пожеж. Незважаючи на відчайдушні намагання приборкати техногенну катастрофу, рівень радіації навколо “Фукусіми” і надалі залишається небезпечним для людей.