Доля Яценюка

– Наша фракція у п'ятницю ввечері зустрічалася з президентом. Ми обговорили проблеми в коаліції. А в будь-якій сім'ї є проблеми. І проговорили питання, які стоять сьогодні на порядку денному. І податкову реформу, і бюджет, там було про що поговорити. Там говорили і про заяву трьох.

– Я вважаю, що команда прем'єра і прем'єр особисто за 21 місяць на своєму місці, показав що реформи, що він почав – діють. І він буде працювати до тих пір, поки у нього буде можливість їх здійснювати.

А я хочу, щоб ми говорили про сценарій, який потрібен народу України. І фракція "Народний фронт" буде все таки стояти на тому, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, який працює зараз на своєму місці і який все таки розпочав реформування країни.

І всі "шишки сиплються" на нього тому, що багатьом "наступили на хвіст". Яценюк "наступив на хвіст" Ахметову.

Ситуація в коаліції

– Відставка уряду, можливі вибори в парламенті, і потім можливо і президентські вибори – це грає на руку деяким членам фракції і ББП, і інших. Або навмисно, або на підсвідомому рівні – все таки підіграють цій ситуації. Саакашвілі грає свою гру. І те, що він робить зараз, я думаю, що Путін плескає в долоні.

Парламентські вибори, це моя особиста думка, приведуть до розвалу країни.

– Я ніколи не буду в будь-якій коаліції з представником Опоблока або колишніми регіоналами. Для мене – це табу. Якщо хтось хоче перейти – я хочу подивитися йому в очі у складі цього парламенту.

Про "Народний фронт"

– Як би кому там не хотілося, щоби фракція "Народний фронт" не була монолітною, але вона така є, була і буде. В основі нашої фракції – кожна людина нашої фракції, ми пройшли довгий шлях разом. І деякі важкі випробування, іноді критичні, і це нас згуртувало. При цьому, я вважаю, що це – велика сім'я. І вона монолітна.

Я би не хотів ділити нашу фракцію на групи. А Аваков повинен завершити найважливішу реформу. Я так вважаю. Яку можна помацати і подивитися.

Президент vs прем'єр

– В коаліції кризи немає. Як би пафосно це зараз не звучало, але все таки безвізовий режим і все, що треба було для цього зробити – ми прийняли. Важко чи не важко, але уряд розробив проект, Президент теж підтримував його. Є й президентські законопроекти. З урахуванням величезних дискусій за деякими поправками все таки ми прийняли це і показали єдність команди. Ми відповідаємо перед нашим народом за те, що він повинен мати право їздити по Європі без віз. Це зробили і це приклад командної роботи. Погано, не погано, зі скрипом, але все таки їде. І тому я б трагедії великої не робив. Нам головне зберегти державу. І тут "Народний фронт" може поступатися теж якимись питаннями, і це ми робимо.

Зміни до Конституції

– "Народний фрон" дасть свої голоси за зміни до Конституції за певних умов. Перше – децентралізація влади. Це зміни в нормативно-правових актах більше 300 найменувань, префекти, новий закон про органи місцевого самоврядування. Друге – це, як всі називають, особливий статус Донбасу. Це виконання Росії всіх умов мінських угод.