Посольство України в Туреччині взаємодіє із турецькою владою, перевіряє наявність українських громадян серед постраждалих. Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко, передає 24 Канал.

До теми У Туреччині триває смертоносний землетрус, поштовхи відчули вже у Грузії та Ізраїлі: хронологія

Чи є серед жертв українці

За словами Ніколенка, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба взяв під особистий контроль питання надання допомоги українцям на тлі землетрусу в Туреччині.

Крім того, в посольстві України створили оперативний штаб, до якого залучили також можливості генерального консульства в Стамбулі та консульства в Анталії. Дипломати взаємодіють із турецькими рятувальними службами. Пошуково-рятувальні роботи тривають.

Наразі маємо 24 звернення про відсутність зв'язку із громадянами України, які проживають в зоні стихійного лиха. Вся інформація оперативно передана турецькій стороні. Місця знаходження наших громадян з'ясовуються,
– повідомив речник.

Він також запевнив, що після отримання оновленої інформації дипломати негайно інформуватимуть рідних. Інформація про наявність українців серед жертв землетрусу наразі не надходила.

В МЗС нагадують, що для отримання допомоги потрібно звернутися на "гарячу лінію" посольства України в Туреччині: +90 539 550 98 98. "Гаряча лінія" МЗС України: +380 44 238 15 88.

Як працює оперативний штаб у посольстві

Посол України в Туреччині Василь Боднар в ефірі телемарафону повідомив, що деякі родичі не можуть вийти на зв'язок з українцями, які проживають в провінції Хатай, на півдні Туреччини.

Дипломат заявив, що оперативний штаб збирає усю наявну інформацію та запити від громадян України. Однак наразі важко щось стверджувати, адже в Туреччині проблеми зі зв'язком і всі сили направлені першочергово на порятунок людей. Крім того, штаб опікується прибуттям українських рятувальників до Туреччини.

Запити від рідних, каже Боднар, передають турецькій стороні та представникам українських громад у Туреччині.

Землетруси в Туреччині: коротко

  • За 12 годин 6 лютого у південній частині Туреччини та на півночі Сирії сталися 2 надзвичайно потужні землетруси. Після цього продовжують тривати дещо менші, проте все одно потужні поштовхи.
  • Офіційні дані з Туреччини свідчать, що загинуло 1 014 людей, 5 383 зазнали поранень, 2 818 будівель зруйновано. Натомість у Сирії, за даними Міністерства охорони здоров'я, загинули 326 людей й 1 042 зазнали поранень.
  • Внаслідок цього загальна кількість підтверджених загиблих в обох країнах станом на 15:30 становить 1 561.
  • Усе, що відомо про трагедію в Туреччині, читайте у матеріалі 24 Каналу.