Дивись онлайн онлайн
Пряма трансляція на
Останні випуски
БЛОГ

Євгенія Гайова

Етнолог, працівник Національного музею народної архітектури та побуту України.
 • blog_ava
  Великодні рушнички: світло породжує красу
  Перед Великоднем всі ми, як і колись наші мами, бабусі готуємося до свята, прибираємо подвір'я, батьківські могили, підбілюємо хати, все перемиваємо, купуємо кошики, вишиваємо великодні рушнички, пишемо писанки, готуємо відповідні страви…
 • blog_ava
  Великодні писанки: які орнаменти і символи писали українці на Полтавщині
  Великодня писанка – давній символ українського народу. Кожен її елемент має важливе значення і сакральний зміст. Що ж писали на писанках наші пращури? Давайте розглянемо на конкретному прикладі – орнаментах писанок на Полтавщини кінця ХІХ століття.
 • blog_ava
  Коли зима з весною зустрічається: прикмети, традиції та обряди Стрітення Господнього
  Про українське свічникарство, яке й дотепер існує, а також саморобні громничні свічки – "трійці", народні прикмети та вірування Стрітення Господнього (Громниці), коли зима із весною насправді стрічається.
 • blog_ava
  Свята у грудні: традиції, прикмети та ворожіння
  Місяць грудень завжди був особливим за кількістю релігійних свят, які є дуже важливими. Початок місяця зустрічає нас такими святами, як Введення Святої Діви до храму, Катерини, Андрія Первозваного, Святого Миколая Чудотворця. Про певні традиції святкування, народні прикмети і ворожіння – читайте у нашому матеріалі, який збирався під час експедиційних відряджень до лемків у Закарпатській області.
 • blog_ava
  Зимові свята: традиції і прикмети. Частина 2
  Про Василія, "Бабин святий вечур", Івана Хрестителя і Стрітення Господнє. Матеріал збирався у Великоберезнянському районі Закарпатської області.
 • blog_ava
  Зимові свята: традиції і прикмети
  Про Різдво, Василія, "Бабин святий вечур", Івана Хрестителя і Стрітення Господнє. Матеріал збирався у Великоберезнянському районі Закарпатської області.
 • blog_ava
  Різдвяна атрибутика: ви про це не знали
  Кожний рід має свято, коли збирається навколо столу вся родина. Для багатьох таким є Різдво – свято, яке оберігає магічну таємницю роду.