До цього Італія та Хорватія провели між собою дев'ять поєдинків. 24 Канал розповідає, як ці національні команди грали у минулому, про найбільші перемоги та поразки в історії лобових протистоянь.

Неприємна статистика для "скуадра адзурри"

Найулюбленіший результат в історії протистояння Італії та Хорватії була нічия. Їх лобові матчі аж 5 разів закінчувались мировою. У трьох поєдинках перемогу святкували хорвати, а лише в одній грі звитягу здобули італійці. Неприємна статистика для "скуадра адзурри".

Вперше ці збірні зустрілись між собою ще у далекому 1942-му році. 5 квітня Хорватія та Італія провели товариську гру, яка закінчилась повним розгромом хорватів 4:0. Тоді за домашньою перемогою італійців стежило 25 тисяч уболівальників, які зібрались на трибуна "Стадіо Луїджі Ферраріс".

Усі чотири голи були забиті у другому таймі.

Наступна гра між Італією та Хорватією була аж через цілих 52 роки – у сезоні-1994/1995. Команди двічі зіграли між собою за майже рік у рамках групового раунду кваліфікації чемпіонату Європи. У першій грі виїзну звитягу оформила "скуадра адзурра", яка забила у кожному із таймів та створила собі комфортну перевагу на табло 0:2.

Лише на четвертій компенсованій до поєдинку хвилині Діно Баджо скоротив відставання господарів до мінімуму 1:2. Але на ще один м'яч хорватам не вистачило вже часу. Збірна Італії здобула свою другу перемогу над цим європейським суперником.

У другому поєдинку, який відбувся майже через рік, хорвати змогли зробити правильні висновки та не дозволили супернику втретє поспіль себе переграти. На 29-й хвилині Деметріо Альбертіні розмочив нулі на табло на користь італійців. Перевага гостей протрималась до початку другої 45-хвилинки, коли Давор Шукер повернув Хорватію у гру, зрівнявши цифри на табло стадіону "Полюд".

Фінальний свисток зафіксував першу в історії нічию у протистояннях між Італією та Хорватією – 1:1.

Наступного матчу між цими збірними не довелось чекати ще понад 20 років. У сезоні-1998/1999 Італія та Хорватія провели другу в історії товариську гру. На жаль, цей матч не подарував уболівальникам голів.

Як не старались команди, але у цій грі жовтих карток було значно більше, аніж голів: 3 попередження і жодного результативного удару. Друга в історії поспіль нічия у протистоянні Італія – Хорватія.

Джанлуїджі Буффон
Джанлуїджі Буффон / Фото Getty Images

Чемпіонат світу (2002)

Вп'яте хорвати та італійці зійшлись на одному футбольному полі вже на чемпіонаті світу з футболу, який у 2002-му році приймала Південна Корея та Японія.

Жереб звів Італія, Хорватію, Мексику та Еквадор в одну групу "G". Стартували команди на Мундіалі дуже по-різному: хорвати мінімально поступились Мексиці 0:1, а Італія обіграла Еквадор із рахунком 2:0.

Вже у другому турі групового раунду уболівальники побачили італійсько-хорватське протистояння. Саме на цьому престижному турнірі "шашковим" вдалось переламати історію мирових. У матчі було забито три голи. Усі вони були у другому таймі. Спершу Крістіан В'єрі вивів італійців уперед 1:0.

Однак ударна 3-хвилинка від хорватів перевернула гру із ніг на голову. Спершу на 73-й хвилині Івіця Оліч зрівняв рахунок у поєдинку, а ще через три хвилини Мілан Рапаїч вже вивів "полум'яних" уперед 1:2. Саме такий рахунок на табло зафіксував фінальний свисток.

Товариська гра (сезон-2006/2007)

Через чотири роки після ЧС Хорватія нагадала собі, як це перемагати Італію. Два голи у першому таймі від колишнього нападника донецького Шахтаря Едуардо та зіркового футболіста мадридського Реала Луки Модріча принесли виїзну перемогу "шашковим" 0:2.

Представник Шахтаря Даріо Срна відіграв у тій грі один тайм, заробив жовту та пішов дивитись другий тайм із лави запасних.

Наступний раз ці збірні зіграли між собою на чемпіонаті Європи-2012, який приймали Україна та Польща. Свій очний поєдинок команди провели у польському місті Познань, де не визначили сильнішого.

Під завісу першого тайму Андреа Пірло вивів Італію уперед 1:0. Однак у середині другої 45-хвилинки Маріо Манджукіч засмутив Джанлуїджі Буффона та встановив остаточний рахунок зустрічі – 1:1.

Відзначимо, що також у цій групі "С" грали збірні Іспанії та Ірландії.

Хорватія хоч і перемогла Ірландію 3:1, але програла мінімально Іспанії 0:1 та не вийшла до плей-оф турніру. Натомість Італія теж обіграла ірландців 2:0 та розписала нічию із "Фурією Роха" 1:1. "Скуадра адзурра" продовжила свою боротьбу за трофей.

У чвертьфіналі Італія по пенальті пройшла Англію 4:2, у півфіналі вибила Німеччину 2:1, але була розгромлена у фіналі Євро-2012 Іспанією 4:0, з якою вже зустрічалась у рамках групового раунду турніру.

Свій наступний раз Італія та Хорватія провели у рамках вже кваліфікації наступного Євро. Цікаво, що в обидвох зустрічах була зафіксована нічия з однаковим рахунком 1:1.

На 11-й хвилині Антоніо Кандрева вивів "скуадра адзурру" уперед 1:0, забивши швидкий гол. Однак італійська радість тривала лише чотири хвилини, коли Іван Перішич зрівняв рахунок у матчі, забивши свій третій м'яч на турнірі.

Збірна Хорватії з футболу / Фото Getty Images

Не обійшлось, на жаль, у цьому матчі без ушкоджень. На 28-й хвилині тренери обох збірних були змушені робити вимушені заміни. Соріано та Модріч отримали травми та були зняті з гри ще у першому таймі.

12 червня 2005 року Італія та Хорватія друге зустрілись у рамках групового раунду кваліфікації Євро-2014/2015. У цій грі вже швидкий гол Манджукіча вивів хорватську збірну уперед 1:0. Італійці змогли відіграти рівно через 25 хвилин, коли Кандрева зрівняв цифри на табло. Це був другий м'яч Антоніо у хорватські ворота за два поспіль матчі.

Це протистояння є крайнім в історії протистоянь Італії та Хорватії.

Євро-2024

Вже 24 червня на "Ред Булл Арена" у Лейпцигу ці збірні знову зіграють між собою. Цього разу жереб знову звів їх в один квартет зі збірною Іспанії, як це було на Євро-2012. Також у цій групі є національна команда Албанії.

Хорватія – Албанія
Хорватія – Албанія / Фото Getty Images

Обидві збірні не надто вдало стартували на чемпіонаті Європи у Німеччині. Хорватія була розгромлена Іспанією 0:3 та несподівано розписала нічию із албанцями 2:2. Італія ж у першому турі переграла Албанію 2:1, але вже у другому матчі мінімально поступилась Іспанії, забивши у власні ворота 0:1.

Після двох турів Іспанія очолює групу "В" (6 балів). Італія із 4 очками йде другою. Третє місце посідає Албанія (1 пункт), а квартет несподівано замикає Хорватія (1 набраний бал).