Самі переговорники небагатослівні.

МЗС Польщі заявив:

"Візит стане нагодою для того, аби ознайомитись із підготовкою України до Євро-2012, політичною ситуацією в Україні та євроінтеграційними перспективами України".

Карл Більд просто "Твітнув" - що перебуває у Донецьку, побачив як місто змінилося і очікує розмов про Україну та Європу.

Передала враження свого патрона від зустрічі і прес-служба Ріната Ахметова, на запрошення якого і прибули дипломати:

“Можу Вам сказати з упевненістю: вони справжні друзі України. Я дуже радий, що міністри приїхали до Донецька. Ми ще не раз переконаємося, як багато нас об’єднує, і як мало - роз’єднає ”.

Відтак, про що саме йшла мова у Донецьку поки таємниця. Дипломати з обох таборів заспокоюють, подібна практика неофіційних консультацій на різних рівнях та з різних приводів: чи то футбол чи культурна подія - звичайна як для Європи, так і для України.

“Якщо до цього можна прийти через присутність пана Сікорського та Більда на м'ячі, і якщо через це можна дійти до гарної зустрічі, я думаю, що цим треба просто користуватися і це нормальна політична робота”, - сказав депутат Європарламенту Павел Коваль.

“Не треба уникати будь-яких форм впливу, чи контактів, чи будь-яких інших дій, які б могли цьому процесу допомогти. Це завжди дуже специфічні події, інколи вони стають публічними, інколи ні. Я за своєї каденції міністром брав участь у таких подіях, але вони носили неофіційний характер”, - розповів екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Рінат Ахметов - прозахідний бізнесмен - має компанії зареєстровані у Західній Європі. Відтак має бути зацікавлений і у євроінтеграції. Цим і пояснюють цікавість найбагатшого українця до єврочиновників.

Водночас, скептично оцінюють можливість для останніх впливати через нього на Президента, який є центром політичних рішень в країні.

“Якби європейські бізнесмени та політики налагоджували зв’язки з першою п’ятіркою найбагатших людей України, які контролюють різні сегменти української економіки, вони ж зацікавлені в європейському ринку, я думаю, що діалог був би більш продуктивним”, - сказав директор Інституту політичного аналізу та міжнародних досліджень Сергій Толстов.

“Рінат Ахметов не є таким вже дуже сильно, критично чи вирішально впливовим на Президента, як це може здаватися з європейських столиць, в даному випадку. Краще було зустрітися з сином Януковича”, - каже аналітик Володимир Горбач.

Дипломати, можливо, хотіли неформально зустрітися з самим Віктором Януковичем, припускають експерти, адже Президент рідко пропускає ігри "Шахтаря". Проте такої зустрічі не відбулося. Януковича на стадіоні не було, тож якщо міністри і хотіли добитися прогресу на українському фронті, швидше за все, зазнали поразки. Програв і “Шахтар”.

“Ще раз програти донецька команда ризикує в грудні. Та вже не на футбольній, а на політичній арені. Головна причина потенційної поразки - бажання грати в двоє воріт одночасно”, - каже журналіст Вікторія Лісецька.

Додає невизначеності і сам Президент. Справа у тому, що саміт “Україна-ЄС” в Києві та засідання ради країн ЄврАзЕС у Москві пройдуть в один день. Де і ким буде представлена Україна невідомо.

“Буду там, де мені необхідно, там і буду”, - сказав Президент України Віктор Янукович.

Так Президент прокоментував чутки, що, можливо, з двох зустрічей надасть перевагу московській. Ще додає, Євросоюзу через економічну кризу зараз не до збільшення кількості учасників, тож Україна може взяти тайм-аут у своїх євроінтеграційних потугах.

“В ЄК не надходила інформація щодо перенесення дати саміту 19 грудня. Зі свого боку можу додати, що така поширена дезінформація чи інформація - вона свідчить про те, що українська влада готує запасний аеродром на випадок, якщо саміт не відбудеться”, - сказав екс-міністр закордонних справ України Борис Тарасюк.

19 грудня у Києві планують парафувати Угоду про асоціацію. У вітчизняному МЗС вже кілька разів натякнули - це неможливо з технічних питань. На експертному рівні не полишають надії, що у цій грі Україна, якщо не виграє, то принаймні не програє.

“Йде певна дипломатична гра і я дуже б хотів, аби вона швидко закінчилася, знаєте, такою, якщо використовувати футбольну тематику - спільною бойовою нічиєю, коли обидві сторони будуть задоволені”, - сказав екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Адже, в іншому разі, втрачає лише Україна. Європа залишається при своїх. Росія -отримує нові важелі впливу на Київ, який більше ніде не чекатимуть.