"Суд одноголосно визнав, що було порушення ст. 5 п.1 (Європейської конвенції з прав людини - "24"), пунктів 4 і 5 цієї статті, ст.18 Конвенції", - оголосив своє рішення ЄСПЛ сьогодні у Страсбурзі, передає Інтерфакс-Україна.

Європейський суд визнає, що у ході розгляду справи Тимошенко Печерським районним судом у серпні 2011 року її було незаконно заарештовано, чим було порушено її право на свободу та особисту недоторканність. Позов українського екс-прем'єра проти України ЄСПЛ почав розглядати у серпні минулого року.

Законної сили рішення Євросуду набуде через три місяці, якщо український уряд за цей час не скористається своїм правом на його оскарження.

Крім того, на черзі розгляду ЄСПЛ перебуває ще одна скарга Юлії Тимошенко, яка стосується позбавлення права засудженої на справедливий суд. Про це повідомляє ВВС.

Наприкінці минулого року один з лідерів Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк впевнено заявляв, рішення Європейського суду з прав людини звільнить Юлію Тимошенко, після чого екс-прем'єрка зможе балотуватися на виборах президента України 2015 року.

Нагадаємо, напередодні комісія при Президентові у питаннях помилування не знайшла підстав для внесення пропозицій про застосування помилування до екс-прем'єрки Юлії Тимошенко.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила - вона не буде коментувати рішення про непомилування Юлії Тимошенко.

Позафракційний нардеп Сергій Міщенко вважає, що влада обов'язково дослухається Європейського суду з прав людини, якщо той постановить звільнити Тимошенко. "Вона зобов'язана дослухатися. У нас є кримінальна відповідальність за невиконання рішень міжнародних судів", - пояснив нардеп.