Це стане першим кроком власників прав на продукцію радянських мультиплікаторів до монетизації свого контенту в Мережі, кажуть учасники ринку.

При спробі завантажити видалені ролики з'являється повідомлення: "Це відео вже недоступне через заяву про порушення авторських прав, отриману від Funtik Entertainment".

У Google уточнили, що видаляють будь-який ліцензійний контент, якщо така вимога надійде від правовласника. Договір на використання колекції радянських мультфільмів в Інтернеті укладений між Союзмультфільмом і компанією Funtik Entertainment ще у 2005 році.

"Наразі договір діє, відповідно до нього ліцензіат регулярно робить виплати правовласнику", — пояснив виконавчий директор ОДК Василь Шильников.

Співвласник Funtik Entertainment Ігор Шульжик — син письменника Валерія Шульжика, автора книги про порося Фунтика, пояснив, що йдеться тільки про випадки, коли люди намагаються заробляти на розповсюдженні чужого контенту.

"Ми не проти поширення й популяризації мультфільмів, але ситуація, коли люди викладають цей контент до Мережі та вставляють у нього рекламу, нас не влаштовує", — говорить він.