“Тут є про прем’єри, тут є про телебачення, тут є про постаті, які дорогі і які мене обурюють. От книжка-мозаїка. Я її називаю поближче до жанру - лірична публіцистика. Я дуже вдячний Миколі Васильовичу Гоголю, який над нами - він все бачить. Думаю, він погодиться з таким вибором”, - каже письменник Олег Вергеліс.

Гоголівську премію українським літераторам вже третій рік поспіль вручає відомий російський письменник Віктор Єрофеєв. Каже, що незважаючи на доступність творів в мовному плані, широкий загал російських читачів наврядчи когось знає з сучасного українського літпростору.

“У Росії українська, як і багато інших зарубіжних літератур - популярна серед любителів літератури. Поки що більш відомого, ніж Шевченко нема”, - каже російський письменник Віктор Єрофеєв.

Водночас, колега по перу Василь Шкляр наполягає: український письменник пише українською!

“Приналежність письменника визначає насамперед - мова. Через те я скептично ставлюся, коли говорять, наприклад, про Андрія Куркова, як про українського письменника, який пише російською. Так само і про інших, і про Анатолія Крима - я в вічі це кажу хлопцям”, - сказав цьогорічний лауреат Шевченківської премії Василь Шкляр.

Нагадаємо, Гоголівська премія була заснована у 2007 році Спілкою письменників України. Її щороку отримують українські літератори, які пишуть російською.