Більше того, збільшує його розмір, кажуть у МВС. Якщо лише за вживання пива у громадському місці особу можуть оштрафувати на 17 гривень, то за укриття цього порушення штраф складатиме до 102 гривень.
Володимир Поліщук (відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у м.Києві): "Дуже багато людей, надивившись американських фільмів, думають, що, якщо вони заховають пляшку у пакетик - це звільнить їх зовсім від відповідальності. Ця норма у нас в Україні не діє. У нас ніде не прописано, що розпивати спиртні напої - слабоалкогольні та пиво, якщо вони в пакеті, тоді можна. Це не рятує, це трошки приховує правопорушення і створює певні незручності правоохоронцеві."
У таких випадках, міліціонер має довести, що у пакетику пляшка спиртного, і зробити він має це у присутності свідків. А взагалі, від початку дії закону правоохоронці вже склали понад 13 тисяч адміністративних протоколів про порушення.
Своєю чергою юристи кажуть, дійсно паперовий пакет опинився поза українським законом. В Америці правоохоронці не мають права з’ясовувати вміст пакету, бо таким чином порушують особисті права людини, пояснює правознавець Михайло Спасов. Тож там ця хитрість спрацьовує, а в Україні - ні.
Михайло Спасов (юрист): "Згідно українського законодавства про адміністративне правопорушення, якщо у правоохоронців є достатньо підстав вважати, що особа здійснює правопорушення, зокрема, якщо особа вже знаходиться у стані алкогольного сп'яніння, то згідно кодексу, вона має зробити при цій особі огляд цих речей."
Проте українську душу ані законами, ані іншими обмеженнями не зупиниш. Пиво як пили, так і продовжують пити де завгодно.
Нагадаємо, наприкінці січня Верховна Рада ухвалила закон про обмеження продажу та вживання слабоалкогольних напоїв та пива. Відтоді вживання пива у громадських місцях заборонено.
2 хв
За пляшку у паперовому пакеті також штрафуватимуть
Паперовий пакетик, в якому віднедавна заведено ховати спиртне і пиво, виявляється, від штрафу не рятує.