Алкоголь після 22 години вечора не продають у магазинах та кіосках у декількох десятках населених пунктів України: Одеса, Львів, Запоріжжя, Дніпро, Ужгород, Луцьк, Черкаси – це не повний перелік міст, де заборонили продавати напої із градусом уночі, і багатьом українцям це до вподоби.

Міська рада Києва, яка теж заборонила продавати спиртне після 22 години вечора, програла, і вже півроку алкоголь у столиці вночі продають. Хоча цього можна було б уникнути, адже ще у 2015 році депутати подали до Верховної Ради законопроект про зміни у регулюванні обігу алкоголю.

Читайте також: Заборона на продаж алкоголю вночі: Порошенко підписав закон

Сільські, селищні та міські ради в межах відповідної адміністративної території можуть встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, у визначений час доби згідно з їхнім рішення.

Зміни в законі України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" прийняли "оперативно" – аж за 3 роки, відтак напередодні президент його підписав.

Тепер у місцевих рад ширші повноваження: якщо продавати алкоголь уночі заборонили, то таке рішення оскарженню не підлягатиме. Скориставшись цим, в столиці вже готуються взяти реванш у підприємців: працюють над документами про поновлення заборони на продаж алкоголю вночі.

Ми маємо приготуватися до того, що пройде певний час на регуляторну частину, і рішення не буде прийняте в найближчий місяць точно. Я б сказав, що до кінця 2018 року він буде 100% винесений на розгляд Київської міської ради,
– зазначив депутат Київської міської ради Владислав Михайленко.

Підприємці ж кажуть – робити нічого, будуть пристосовуватися. Порушників заборони в містах тепер штрафуватимуть. Від 510 гривень до 1700 гривень. Норма почне діяти вже цього тижня.