Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів юрист Тарас Стадник.

Читайте також: У Греції 27 людей померли від лихоманки Західного Нілу

"Я вважаю, що наші ув'язнені є потерпілими, вони не є злочинцями, як їх вважає влада Греції. З огляду на те, що не проводиться розслідування щодо затримання, українців вважають організаторами, а тому вони отримують вони такі великі строки", – сказав юрист.

За його словами, порушується громадянські права наших людей, які передбачено Конституцією та Європейською конвенцією з прав людини. Зокрема право на доступ до правосуддя, коли люди просто не мають коштів на те, аби сплатити судовий збір за апеляційну чи касаційну скаргу. Це і право на те, щоб знати у чому тебе звинувачують, адже люди не отримують перекладу вироків. Ніколи немає присутності перекладача на допитах наших громадян, також не отримують належного медичного захисту.

На мою думку, наше профільне міністерство дещо усувається від цієї проблеми, до прикладу, заявами, що вони не можуть забезпечити переклад під час допитів та вироків,
– повідомив Стадник.

Він також додав, що пом'якшення вироків, то це питання нашого міністерства, яке може провести двосторонні консультації та розробити певний механізм, хоча б передбачати певні лояльні умови отримання наших громадян, удосконалення механізмів екстрадиції громадян, які вже отримали вирок. Також вплинули на те, аби українці, яких умовно-достроково звільнено, мали можливість там працювати.

Нагадаємо, у вівторок вранці, 2 жовтня, біля берегів Західної Греції патрульні перехопили судно під українським прапором, що перевозило 65 нелегальних мігрантів.